Първите отбори на “Етър 1924” спечелиха поредните си убедителни победи в срещите от зоновите групи. Старшата, младшата възраст и децата вкараха общо 20 гола срещу само 1 получен в мачовете си. Вторите отбори, които са съставени от по-малки от съперниците си футболисти, записаха две загуби.

Порeдния си убедителен успех взе старшата възраст на „Етър 1924”, като този път надигра с 6:1 тима на „Павликени”. Цветомир Додуров откри резултата за „виолетовите”, но бързо след това гостите върнаха попадението. Оттук до края етърци не допуснаха повече опасности пред вратата си. Цветан Петров, Захари Захариев на два пъти, Бисер Стоянов и Светослав Йорданов простреляха вратата на павликенци, като “болярите” пропуснаха и още няколко добри възможности. Продължава да води “Етър 1924” с пълен актив от 24 точки, следван от “Локо” (ГО) и “Чавдар” с по 16.

Резултати, 8 кръг: Етър 1924 – Павликени 6:1, Академик – Ситомир 4:1, Трявна – Чавдар (Троян) 0:3, Янтра – Локо (Др) 4:0, Локо (ГО) – Левски 7:0, Гигант почива.

Юноши младша възраст

Етърци разбиха с 6:0 “Академик”

С внушителното 6:0 разбиха юношите младша възраст на “Етър 1924” своите връстници от свищовския “Академик” в поредния шести на зоновата група. Възпитаниците на треньора Петко Миланов решиха нещата още през първата част, която нанизаха 4 гола.

В този мач се отличи Пламен Симеонов, който стигна до хеттрик. Той бе точен в 5-ата и 35-ата минути, като междувременно се разписа и Иван Енгьозов. Малко след това пък Иван Петков вдигна резултата на 4:0. После движението на резултата се запази чак до 74-ата минута, когато Пламен Симеонов вкара третия си гол, а веднага след него точен бе и Вальо Исмаил.

“Виолетовите” продължават в челната тройка, като от 6 мача имат 5 победи и една загуба, но пред тях са плевенският “Спартак” и “Чавдар” (Троян) без нито една загубена точка.

Резултати, 6 кръг: Чумерна – Етър-1924 II 2:1, ФК Етър – Спартак (Пл) 0:7, Янтра – Сторгозия 0:6, Чавдар – Павликени 4:0, Етър-1924 – Академик 6:0.

Деца и подготвителни групи

Две победи с по 4:0 над свищовлии

Децата и подготвителната група на “Етър 1924” взеха победи с по 4:0 над “Академик”. Разликата беше, че най-малките, водени от треньора Георги Георгиев, решиха мача още до почивката, докато набор 1998 г., чийто треньор е Емил Георгиев, взе своето едва през втората част.

Ренал Бонджов рано изведе напред детския тим с попадение в 6-ата минута, но повече голове не паднаха чак до 50-ата минута. Тогава Димитър Илиев удвои и гостите свалиха гарда. Христомир Дончев веднага вкара за 3:0, а пет минути след това Георги Денев наниза и четвъртия гол.

Вторият детски отбор с треньор Пламен Костадинов падна като гост на “Спартак” (Плевен) с 9:0. Другите резултати: Сторгозия – Видима 8:0, Левски – Литекс 0:12, Локо (ГО) – Янтра 2:0.

В по-малката междуобластна група: Аркус – Янтра (П. Тръмбеш) 2:1, Локо (Др) – Левски (Стр) 6:1, ФК Етър – Павликени 1:6, Трявна – Ботев (Златарица) 1:0, Чумерна – Чардафон 2:0.

При подготвителните, родени след 2000 г., етърци решиха всичко срещу “Академик” рано. Разписаха се Светлин Аврамов в 7-ата, Ангел Ангелов в 14-ата, Октай Шабанов в 23-ата и Слави Монев в 30-ата минути.