Днес "Спарта" игра в жълто, тъй като гостите нямаха резервен екип.

„Спарта” (Самоводене) постигна днес първата си победа във „В” група, след като надделя над „Локомотив” (Дряново) с 4:1. Лесният домакински успех се очакваше от всички, тъй като „железничарите” в сряда паднаха с 0:10 от „Академик” на свой терен.

Още във 2-ата минута Стойчо Иванов вкара първия гол за „спартанците” в третия ешелон, след като засече успешно центриране от корнер. Пет минути по-късно интригата в срещата окончателно свърши. Иван Златков овладя топката след центриране отляво и стреля мощно под гредата.

Домакините продължиха да натискат съперника си и можеха да вкарат трети гол чрез Даниел Панайотов. Той отправи много опасен удар от 25 метра към долния десен ъгъл на Главанов, но стражът на „Локо” успя да избие.

В 24-ата минута Стойчо Иванов отбеляза страшно красив гол. Защитникът стреля от около 35 метра и прехвърли Главанов, реализирайки второто си попадение в срещата.

Постепенно гостите поизравниха играта, тъй като самоводчани видимо се отпуснаха, и спокойно можеха да върнат два гола за кратко време. След половин час игра Атанас Банев стреля точно с глава след корнер и намали, а в 43-ата минута дряновци удариха напречната греда.

Второто полувреме започна с натиск на „спартанците”, които до 50-ата минута имаха три добри възможности за нов гол. Удари на Караиванов и на два пъти на Гавазов обаче не успяха да доведат до четвърто попадение във вратата на „Локомотив”.

Това обаче се случи в 72-ата минута при поредното ефектно изпълнение на играч на домакините. Ивайло Иванов завъртя отлично топката, след като я получи от тъч близо до флагчето за корнер отляво на вратата. Прецизният шут изненада Главанов и кълбото влетя в мрежата му. Малко преди това Станчев и Златков също имаха добри възможности за гол, но не успяха да реализират.

Така срещата безпроблемно приключи при 4:1 за тима на „Спарта”, но следващите мачове на самоводчани определено няма да са толкова лесни. След седмица момчетата на Борислав Евтимов гостуват на „Гигант” в Белене, а на 12 септември приемат „Ситомир” (Никопол).

Всички резултати от кръга и класирането можете да видите ТУК.

„Спарта“: Р. Русев, Панайотов, Ст. Иванов, Симеонов, Дахилов, Ив. Иванов (73 Ат. Евтимов), Гавазов (78 Мишев), Станчев (80 Л. Русев), Д. Димитров, Златков, Караиванов (Китов, Кондов, Момчилов, Д. Георгиев).