img_3977

Резервите на „Етър” изпуснаха заслужено продължаване в осминафиналите за купата на България, като завършиха 1:1 с елитния „Нефтохомик”, после водеха и при дузпите, но накрая отстъпиха с общото 4:5.

Както бе анонсирал, наставникът Георги Василев даде шанс на шест резерви, като пусна в стартовия състав едва петима титуляри, а водещи играчи на „Етър” като Петър Димитров и Джихат Кямил дори не бяха в групата. Въпреки това „виолетовите” играха сърцато и по нищо не отстъпваха на „шейховете”, за които дебют като старши треньор направи Христо Янев.

В 23-ата минута дебютантът Галин Ташев изведе Цветомир Тодоров, който елиминира и вратаря и стреля от много малък ъгъл, но защитник извади в корнер. След четири минути „Етър” поведе отново Галин Ташев нахлу отляво на скорост и центрира към друг дебютант – аржентинецът Гуидо Абаян, който засече топката в мрежата – 1:0.

До почивката Абаян още два пъти можеше да вкара, но първо стреля в аут, а после бе изведен, но се забави. Гостите се отчетоха с два удара на Чакъров и Руменов, парирани от вратаря Цанков.

Нямаше много положения след почивката, като шут на Станислав Генчев мина над гредата, а удар на Цветков бе уловен, а за гостите силен удар бе спасен от Цанков. Мачът вървеше към логично 1:0, когато в 70-ата минута Чакъров влезе на скорост в наказателното поле и падна. Реферът свири дузпа с жълт картон на Скерлев, която бе оспорвана от играчите и публиката.

img_3992

От бялата точка Костадин Хазуров изравни – 1:1. До края на редовното време нямаше много възможности. В 101-ата минута резервата Иван Петков от добра позиция стреля слабо, а в 112-ата минута публиката отново изригна, след като Николай Цветков бе грубо повален на ъгъла на наказателното поле, но не последва съдийски сигнал.

В даденото едноминутно продължение на 120-те минути след центриране отдясно на гостите вратарят Цанков извади топката и спаси сигурен гол.

При дузпите „Етър” поведе с 3:2 след точни удари на Скерлев и Генчев, а за гостите на В. Христов, докато ударът на Хазуров бе спасен от Цанков. После обаче Цветомир Тодоров би в напречната греда, а Вълчанов изравни. Плахов вкара за 4:3, Руменов изравни, а при последните удари Николай Цветков стреля в аут, докато Живко Хаджиев бе точен и измъкна победата за бургазлии.

„Етър“: Цанков, Кирилов, С. Иванов, Скерлев, Ташев, Ст. Генчев, Ивайлов (80 Плахов), Цветков, Карапетров (72 Неделчев), Тодоров, Абаян (65 Петков).

„Нефтохимик“: Георгиев, Ранджелович (96 Велков), Малинов, Георгиевски (46 Хаджиев), Вълчанов, Дюлгеров, Чакъров, Грънчов, Руменов, Огнянов (58 Хазуров), В. Христов.