Три купи грабнаха международните майстори Павел и Радослав Димитрови при традиционното си вече участие на остров Корсика на класически шах с награден фонд 60 000 евро и блиц. 174 шахматисти, от които 18 топ гросмайстори, бяха сред съперниците на братя Димитрови за призовите класирания в Бастия. Сред най-силните шахматисти личаха имената на гросмайсторите Люк Ван Вели с Ело 2679, Виктор Бологан (2690), шампионът на Франция Лоран Фресинет (2718), Игор Корносов (2659), Владимир Маланюк (2527), Левенте Ваида, Марк Блъфстеин и участниците в блица Шахрияр Мамедяров (2730) и Тимур Раджабов (2739).

В крайното класиране по класически шах мм Радослав Димитров набра 5 точки от 7 кръга и взе купа за най-добър състезател до 20 г. С актива на великотърновеца е и четвъртият в подреждането Алберто Давид.  Радослав е 17-и в общото класиране, като само едно място не му достигна да попадне сред суперфиналистите, както го стори миналата година в Аячо. По-големият брат Павел постигна 4 т. и е втори в групата до 20 г.

Павел взе реванш в блица, където финишира десети, Радослав е отново първи до 20 години. Достойно се представи и бащата на двамата таланти инж. Димитров, който след силен старт с 2 победи, срещна гм Виктор Бологан на втора маса и финишира с 5 точки.

“В класическия шах и в блица Павел пропусна да ремизира срещу шампиона на Франция Лоран Фресинет, но игра като равен с равен. Мм Радослав Димитров надигра четвъртфиналиста гм Цаба Балог, който постигна победа в една от партиите срещу самия Раджабов в суперфинала. Победител в блица стана Мамедяров, с 9 т. от 9 кръга и доказа, че е сред най-великите блицьори в света”, разказа инж. Димитров.