Pavlikeni

ОФК “Павликени” не успя да спре плевенския “Спартак” и падна с 1:4 у дома. Съперникът изкова успеха с по два гола през двете части, а домакините върнаха един в края на първото полувреме.

До 35-ата минута резултатът бе вече 0:2 за “Спартак”. Стефан Христов откри за гостите, след като бе оставен от отбраната на павликенчани да пробие през центъра, да се обърне и да стреля в обратния ъгъл. Васил Шопов удвои резултата, като домакините очакваха сигнал за нарушение и също не оказаха особена съпротива.

В края на полувремето Йордан Йорданов центрира от свободен удар и Илиян Илиев с глава намали на 1:2. Павликенчани потърсиха обрат след почивката, за което способстваха и направените смени. Димитър Кушев отправи удар с глава, имаше и няколко разбърквания в половината на плевенчани. В 75-тата минута обаче халфът на гостите Антони Иванов хвана Киров в крачка и с далечен удар направи 1:3. Пет минути по-късно Васил Шопов вкара втория си гол в мача за крайното 1:4, което гарантира първото място на “Спартак” и след втория кръг. Малко преди края попадение на Стоянов със задна ножица не бе зачетено заради отсъдено нарушение на Кушев в атака.

ОФК „Павликени“: Киров, Шипкалиев, Стоянов, Петров, Илиев, Шабан (46 Гецов), Йорданов, Михайлов (46 Златков), Тисовски (70 Захариев), Чирпанов, Кушев.