Константин Александров стъпи на стълбичката на победителите на държавното по бокс

Нов медал от държавно първенство по бокс спечели великотърновския клуб „Ивайло-99”. 88 боксьори от близо 30 клуба се качиха на ринга в зала „Русалка” в Добрич, където се проведе Втория кръг от републиканското първенство за мъже. Константин Александров поднесе изненадата в категория до 75 кг спечелвайки бронзов медал. На четвъртфинала търновецът поднесе страхотно зрелище за зрителите като нокаутира бързо своя съперник, а на полуфинала се държа мъжки срещу европейският шампион Младен Манев „Левски” от когото загуби с 1 точка разлика.

Стефани Койков имаше малшанс още в първата си среща в кат. 69 кг да се изправи срещу шампиона Никола Николов (НСА), но не се даде без бой. Момчил Стойчев бе грубо ощетен от реферите при най-тежките боксьори срещу Жеков от „Анел-НСА” и трябваше да се прости с мечтата си за медал.

„Константин тренира от 1 година бокс, но израстването му е голямо. Той е много корав и неудобен за съперниците боксьор. Полуфиналът му с шампиона Манев бе една от най-интересните срещи на финалите”, сподели треньорът Евгени Донев.