„Етър” загуби с 0:2 в контрола от „Ботев” (Пловдив) пред повече от 600 зрители на стадион „Ивайло”. Гостите вкараха по едно попадение в края на двете полувремена и логично спечелиха.

Новият старши треньор Георги Тодоров пусна като титуляри изцяло досегашният отбор и ги остави до средата на втората част, като гледаше мача горе от трибуните, очевидно за да направи преценка на качествата им. Първите две положения бяха за „Етър” – във 2-ата минута след корнер последва меле, при което Мариян Иванов поиска дузпа за събаряне, но реферът Стоян Денев не видя такава. В 7-ата минута пък Кънев центрира отляво към непокрития Баев, но той от чиста позиция би с глава над гредата.

Тодор Неделев показа класата си в 13-ата минута, като мина между двама защитници и стреля остро в левия стълб. В ответната атака след корнер топката попадна у Ванков, но той от воле я изпрати край вратата.

В 34-ата минута след центриране отдясно на Петров пак Мариян Иванов с глава насочи топката във вратата, но междувременно прозвуча сигнал за фаул срещу вратаря. Най-красивият момент в мача бе в 37-ата минута и бе изработен от гостите – Неделев направи двойно подаване с Тимонов и с неспасяем удар откри за „Ботев” – 0:1.

По-интересна за публиката бе появата на новите имена. В средата на терена с някои добри изпълнения се запомни Ахмед Хикмет, в атака особено активен бе Куаме Фидел, а в защита се появи снажният Ивайло Русев, завърнал се в „Етър” от „Светкавица”. В игра влезе и още един бивш етърски юноша – Билял Мустафов.

„Ботев” обаче свали темпото и интересните неща след почивката бяха малко. Един удар на Курдов по земя бе с лекота уловен от Рашков, а някои несръчни отигравания на „канарчетата” накараха хората да се питат дали наистина ще са такъв доминиращ фактор през новото първенство. Това съвсем не означава, че играта на етърци спореше. Двете им най-опасни положения дойдоха след далечни удари – първо Гайдаров в 59-ата минута прати топката върху напречната греда, а после изненадващ шут на Петров принуди вратаря малко неубедително да вади в корнер.

Твърде късно в игра влязоха французите Ясмин Генейм и Тагебо, за да се оценяват качествата им, но първият прояви активност и опита едно-две добри подавания. Качествено име безспорно е и вратарят Цветомир Цанков, който имаше добри и авторитетни изяви. Въобще, видно бе, че „Етър” се нуждае от нови лица, нови изпълнители, нови идеи в играта.

В 82-ата минута „Ботев” можеше и да удвои, ако опасният удар на Мартин Стефанов не бе минал до гредата. Активният в атака Фидел бе често събарян от съперника и в 90-ата минута при един неотсъден срещу него фаул последва контра, немаркирана засада и гол на Атанас Курдов за крайното 0:2.

На стадиона стана ясно, че в следващите дни се очакват още играчи, при това – с визитки. Дано стане, защото е повече от ясно, че без промени нещата няма да се получат. Треньорът Георги Тодоров увери, че отпратени играчи ще има и това ще стане в близките дни.

„Етър” – „Ботев” 0:2

Голмайстори: 0:1 Неделев (37), 0:2 Курдов (90)

„Етър“: Димитров, Кямил, Иванов, Ванков, Гайдаров, Лапантов, Петров, Генов, Баев, Джайеоба, Кънев (Рашков, Хикмет, Генчев, Харлов, Фидел, Русев, Цанков, Мустафов, Ганейм, Тагебо, Николаев, Пенев)

„Ботев“: Амбарцумян, Аргиров, Н. Димитров, Димов, Илиев, Гуджев, Христов, Ив. Димитров, Неделев, Тимонов, Атанасов (Тинков, Д. Байрев, Вл. Байрев, Стефанов, Курдов, Домакинов, Манчев, Гаджалов, Василев).