И другият отбор от Великотърновския регион – „Локомотив“ (ГО), допусна във втория кръг на Северозападната „В“ група загуба, която можеше да избегне. Горнооряховци гостуваха на „Ботев“ (Димово) и паднаха с 2:1 в мач, който се разви по възможно най-неприятния за тях начин.

„Локо“ (ГО) владееше играта през голяма част от срещата, но допусна голове без сериозни положения в решаващите моменти. Още в началото гостите показаха, че стоят добре на терена и ще залагат на открит футбол. До почивката тимът създаде две добри положения, като при едното Ради Стайков просто бе длъжен да открие. Димовчани така и не застрашава сериозно вратата на Асен Борисов, но се стигна до 30-ата минута, когато при бърза контра на домакините Милен Дафинов изскочи сам срещу вратаря и вкара за 1:0.

През втората част „Локомотив“ натисна да търси изравняване и то дойде в 60-ата минута. Стефан Бакърджиев центрира от фаул и Пламен Петков с глава прати топката в мрежата – 1:1. Гостите потърсиха и второ попадение, като създадоха две добри положения за гол. Точно тогава обаче игралият много добре нападател Пламен Иванов, който вече имаше един жълт картон за разправии, направи фаул за картон и бе отстранен.

В 82-ата минута последва пас зад горнооряховската защита и центриране, при което бранителите се оказаха неудачно подредени и Светлин Алексиев донесе победата за „Ботев“ (Димово) с 2:1.

„Няма как да не съм ядосан от такава загуба. Владеехме играта, а сами се бихме след наивни грешки в защитата и допуснати голове без положения. За жалост и вторият жълт картон дойде точно в момент, когато търсехме победно попадение“, обобщи старши треньорът Назиф Кадир.

Останалите резултати от кръга и класирането можете да видите ТУК.

„Локо“ (ГО): Борисов, Л. Стефанов, Маринов, Радев, Хр. Петков, Славчев, Илиев, Пл. Иванов, Бакърджиев, Стайков (82 Аврамов), Пл. Петков (78 Владинов).