IMG_5293

IMG_5309

Някъде около 20-ата минута небето над стадион „Ивайло” стана виолетово, а „Етър” започна да бележи срещу „Славия”… Два безценни гола на Яни Пехливанов и Милчо Ангелов, които пратиха „болярите” на мечтания бараж за Лига Европа срещу „Левски” на 28 май!

Преди срещата имаше церемония, на която Красимир Балъков бе награден преди последния си мач на стадион „Ивайло” като наставник на „Етър”. Той бе награден от кмета на Велико Търново Даниел Панов, който му подари Старопрестолна грамота и реплика на златна монета от времето на Иван Асен Втори. Градоначалникът благодари на Балъков за изключителния му принос за възраждането на „Етър”, като увери, че клубът ще продължи да преследва високите си цели. Страцимир Тинчев и Стефан Атанасов връчиха на Балъков красив колаж с паметните му мигове от работата в „Етър”, а представителите на Фенклуб „Етър”  му подариха плакет с надпис „Краси Балъков – завинаги един от нас”. Балъков благодари на всички за приноса им към възраждането на клуба и на свой ред подари на кмета виолетова фланелка с надпис „Панов” и № 1.

IMG_5295

Балъков си взе “Довиждане!” със стадион “Ивайло” по възможно най-бленувания начин. Сега той и неговите футболисти ще направят всичко възможно да поднесат сензацията в шампионата и да спечелят баража срещу „Левски”.

Първите минути донесоха само два далечни удара на гостите, които не затрудниха Христо Иванов. „Етър” постепенно наложи превес и първо мощен удар на Венци Василев и рикошет донесе корнер, който доведе до меле пред “бялата” врата.

В 23-ата минута трибуните изригнаха. След центриране от корнер Хуманес игра с ръка в пеналта и направо спря топката на Яни Пехливанов, който я прати в мрежата – 1:0! Радостта стана двойно по-голяма в 37-ата минута. Отново след центриране от корнер този път Милчо Ангелов се пребори за позиция в полето на славистите и с глава не остави никакъв шанс на своя бивш съотборник Петков за 2:0.

Втората част започна с нов щурм и в 50-ата минута можеше да падне трети гол – Ангелов намери непокрития Дани Младенов, но ударът му бе отразен в последния момент с крак от Георги Петков. В 68-ата минута Румен Руменов напредна и отправи мощен шут, който Петков с последни сили извади в корнер.

„Славия” допринесе за отличния мач, като не се отказа до последно да търси гол, който щеше да елиминира домакините. Насреща си „белите” обаче имаха истински мъже, които се бореха за всяка педя терен, вложиха се на сто процента и се раздадоха докрай, като не позволиха на съперника изобщо да стигне до чисто положение. В края на мача домакините на два пъти претендираха и за дузпи в ситуации срещу Батрович и Ив. Стоянов в наказателното поле.

Любопитното бе, че след мача зрителите на футболна България избраха за Играч на мача вратаря на „Етър” Христо Иванов, което бе недвусмислен отговор на критиките на Венци Стефанов, че бил нисък, на години и прочие „доводи” за включването му в националния отбор.

Така „Етър” си осигури дългоочакван двубой с Левски на “Герена”, който ще определи последния български участник в квалификациите за Лига Европа.

Близо 3000 фенове изпратиха Красимир Балъков и футболистите му след мача с бурни овации – напълно заслужени за това, което направиха „болярите” през този сезон!

„Етър”: Хр. Иванов, Илиев, Гълъбов, Василев, Кр. Стоянов, Пехливанов (74 Ив. Стоянов), Сърмов, Руменов, Боджадж (81 Батрович), Младенов (80 Артюнин), Ангелов.