5a0a30b9f21ddea8337e452feec79da7

Децата на „Етър”, набор 2001 г., отстъпиха минимално и във втория си мач на международния турнир за Купата на Велинград. Днес те загубиха с 3:2 от „Берое” (Стара Загора) в оспорван и интересен мач.

“Болярите” откриха резултата още във 2-ата минута, когато таранът Бранислав Ботев открадна топката в центъра, напредна и с отличен удар вкара за 0:1. Етърци приеха играта и залагаха на контри. При едно центриране отдясно обаче топката рикошира в ръката на наш играч и последва обаче дузпа за „Берое”. При първия удар на Мартин Маринов вратарят на “виолетовите” изби, но голмайсторът на “зелените” не сбърка при добавката – 1:1.

Пълният обрат дойде от най-красивия гол до момента в турнира – дело на Галин Пенев, който порази мрежата с шут от около 25 метра. Пет минути след почивката при едно параболично центриране отляво пред вратата на „Берое” етърци стигнаха до 2:2, като в протокола бе записан автогол на вратаря Димитър Славов, който изпусна топката. Малко след това обаче старозагорци обаче се добраха до победата с попадение отново на Мартин Маринов, който вкара с добавка, след като бе преодолян излезлият напред вратар на “виолетовите” – 3:2.

Пълен запис от мача:

В другия мач от група „Б” отборите на “Черно море” и “Ботев” (Пловдив) завършиха 1:1. “Канарчетата” поведоха чрез Димитър Тонев, който засече топката след ъглов удар, като бе оставен непокрит. Малко след попадението капитанът на варненци Мартин Минчев, който вчера вкара хеттрик, бе изведен в коридор, пребори се за топката и очи в очи с вратаря изравни. През второто полувреме голови ситуации почти липсваха. „Ботев” по-често имаше инициативата, а контрите на “моряците” вещаеха заплаха. В крайна сметка 1:1 бе най-справедливият резултат от сблъсъка.