Lubo
Бившият етърец с две асистенции и дузпаа за „Chertsey Town“

Уникален успех постигна Любомир Генчев, печелейки първенството на Футболната асоциация Vase Challenge, обикновено наричана FA Vase. Финалът на надпреварата, в която стартираха 619 отбора, бе на стадион „Уембли“ в Лондон пред над 10 000 зрители в неделната вечер. Сред тях бяха председателят на Зоналния съвет на БФС във В. Търново Бончо Генчев и синът му Явор.

60632739_321299945472047_7356429897373319168_n

Изключителен мач за своя отбор „Chertsey Town“ изигра Любомир Генчев. Нападателят, който е играл още за „Унион“ /Берлин/, „Нафтекс“, ФК „Любимец“, ФК „Монтана“, „Локомотив“ /Г. Оряховица/ и „Етър“, се отличи с три асистенции. Мачът на финалистите „Chertsey Town“ и „Cray Valley“, спечелили безапелационно своите лиги, продължи 120 минути и бе решен в продълженията.

В редовното време съперниците си отбелязаха по един гол. Любо Генчев центрира от корнер за попадението на своя тим, вратарят на съперника спаси негов опасен удар, а в последната минута на добавеното време подаде на съотборник, който обаче не успя да реши срещата от непосредствена близост. В продълженията пробив на Генчев бе спрян с нарушение и реферът отсъди дузпа за 2:1, а за третия гол седмицата на „Chertsey Town“ изведе на двойно съотборника си Роу, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата и осигури трофея за тима си.

Настоящият тим на Любо е от град Чърти, мениджър му е северноирландецът Дейвид Андерсън, водил „Уимбълдън“ през периода 2004- 2007 година.

Любопитно е, че преди финала лично Дейвид Бекъм е пожелал успех на „Chertsey Town“.