Loko copy

Първа победа в контролните срещи от предсезонната си подготовка направи горнооряховският “Локомотив”. “Железничарите” гостуваха на младежкия отбор на “Литекс” и го биха с 1:0. Приятелската среща се игра на стадиона в Ловеч.

Това е втори спаринг на горнооряховци срещу отбор от новата младежка “А” група до 21 години. Преди това те завършиха в Трявна наравно 1:1 с U21 на “Лудогорец”. Двубоят в Ловеч бе оспорван, като двата отбора играха атакуващо, но до почивката голове не паднаха.

През втората част „Локо” (ГО) наложи лек превес и резултатът не закъсня. В 69-ата минута при бърза контратака „черно-белите” успяха да отбележат победния гол. Тодор Стоев проби устремно и подаде на Любо Генчев, който пусна топката по диагонал на Красен Трифонов. Той от своя страна стреля безупречно и опъна мрежата в левия ъгъл – 0:1. До края на мача локомотивци имаха възможност да се разпишат още няколко пъти, но до нов гол така и не се стигна. Хубав удар от въздуха отправи Любо Генчев, който преди това си спря топката ефектно на гърди, но вратарят на ловчанлии спаси. Пробив на Антоний Балъков също завърши с изстрел, но топката не намери целта.

Старши треньорът на „железничарите” Сашо Ангелов отново заложи на новите попълнения Николай Иванов, Мариян Иванов, Тодор Чирпанов, Илия Карапетров и Добромир Петров, като пусна и дошлите на проби Лилян Маринов, Пламен Илиев и Атанас Димитров.

„Локомотив” (ГО): Р. Рашков, Т. Стоев, М. Иванов, Карапетров, Фиданин, Ат. Димитров, Чирпанов, Л. Генчев, Кр. Трифонов, П. Илиев, Д. Петров (Балъков, Н. Иванов, Л. Маринов).

Днес играчите на Сашо Ангелов срещат в Тетевен отбора на “Монтана”. В събота в Правец играят с отбор от първата лига на Израел, а в последната си проверка преди началото на сезона приемат на 26 юли у дома “Дунав” (Русе).