EMO_2551
Горнооряховският “Локомотив” загуби с 3:0 гостуването си на претендента за влизане в елита “Локо” (Сф). “Черно-белите” не са печелили в последните си седем мача и загубата ги остави само на 1 т. от намиращия се под чертата на изпадащите “Струмска слава”.

Първата интересна ситуация на стадион “Локомотив” дойде в 19-ата минута, когато Александър Горанов успя да се разпише в мрежата на Крушарски. Опитният бранител засече с глава центриране от корнер. В 29-ата минута Антоний Балъков пробва късмета си от пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от целта.

Изключително красив гол вкара Николай Цветков – Демона за 2:0 в 57-ата минута. Той овладя топката пред пеналта и с хубава парабола прати топката в мрежата. В 81-ата минута Владислав Романов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но се забави, а от това се възползва Симеон Иванов, който успя да го настигне и да избие кълбото. Три минути по-късно резултатът стана класически. Владимир Семерджиев подаде топката в наказателното поле, където Крушарски не се намеси на ниво. От това се възползва Романов, който без проблеми вкара трети гол в мрежата на “Локо” (ГО).

До края на първенството горнооряховци приемат “Нефтохимик” и “Несебър” и гостуват на “Черноморец” (Балчик), като задължително трябва да се върнат на пътя на победите, ако искат да запазят мястото си в професионалния футбол. “Не играхме добре, но нещата до края са в нашите ръце и от нас зависи да запазим мястото си във Втора лига”, коментира след мача старши треньорът Александър Димитров.

“Локомотив” (ГО): Ивайло Крушарски, Мартин Николов, Мариян Иванов, Симеон Иванов, Якуб Идризов, Кевин Осей, Петър Казаков, Владимир Мичев, Георги Чукалов, Веселин Любомиров, Антоний Балъков.