IMG_5632

“Локомотив” (Горна Оряховица) загуби у дома от “Берое” с 0:1 в мач от Група “Б” на втората осмица в първенството с нещастен автогол в 88-ата минута. Така тимът от Стара Загора спря серията си от 4 поредни мача без успех и прекъсна тази на „железничарите” от 4 поредни домакинства без загуба.

Двата отбора направиха здрав мач с много борба, но без много положения пред двете врати. Защитите действаха безкомпромисно и на двамата вратари рядко се налагаше да се намесват. Двете агитки създадоха истинска футболна атмосфера, като тази на гостите бе подкрепяна и от фенове на “Етър”.

Вратарят Николай Банков получи контузия и след почивката бе заменен от Петър Денчев, за когото това бе дебют в официален мач на „Локомотив”. В игра през втората част след дълго лекуване на контузия се завърна Красен Трифонов.

Мачът отиваше към нулево реми, когато в 88-ата минута Кохей Като центрира в наказателното поле на домакините, резервата Борислав Цонев засече топката и след рикошет в Милен Желев тя промени траекторията си и влезе във вратата на “Локомотив” – 0:1.

След този успех “Берое” събра актив от 40 точки и остава втори на две точки зад “Пирин”. “Локомотив” (ГО) е последен в групата с 27 точки и изостава само на точка зад “Нефтохимик”, на когото гостува в крайно важен мач в Бургас.

“Локо” (ГО): Банков (46 Денчев), Желев, Кавдански, Амброуз, Фиданин, Джоман, Ндонг, Ндонгала, Узунов (71 Кр. Трифонов), Бен Отман (79 Муса), Кифуети.