1493055053111
“Локомотив” прекъсна серията от домакински победи на “Пирин” през пролетта, като завърши наравно 1:1 в Благоевград. Горнооряховци обаче остават последни в своята група и ще разчитат на задължителна победа в Бургас, за да изпреварят “Нефтохимик”.

В 11-ата минута след центриране на Ндонгала Рахави Кифуети надбяга пазача си и отблизо стреля в страничната греда. Малко след това Станислав Костов от домакините бе пресрещнат от Фиданин в наказателното поле, за което домакините поискаха дузпа.

“Локомотив” откри резултата в 17-ата минута, когато Кифуети вкара поредния си гол. Таранът на гостите овладя топката и от границата на наказателното поле стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл за 0:1.

Благоевградчани започнаха по-дейно след почивката и бързо изравниха. В 49-ата минута резервата Младенов вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от Банков. Отново той можеше да се отличи в 60-ата минута, когато преодоля няколко играчи, но стреля над вратата.

“Железничарите” останаха с човек по-малко в 71-ата минута, когато Карл Мадианга получи втори жълт картон след нарушение срещу Антон Костадинов, но до края “Пирин” не се възползва.

“Локо” (ГО): Банков, Желев, Кавдански, Амброуз, Фиданин, Ндонг, Мадианга, Бен Отман (91 Керчев), Узунов (74 Христов), Ндонгала, Кифуети (64 Муса).

“Радвам се, че не загубихме мача, макар да бяхме дошли да спечелим. Стратегията и насоките бяха за победа. Този стадион е неблагоприятен, много тежък мач за нас. Радвам се, че дори с човек по-малко нашите играчи показаха характер, много добри морално-волеви качества, за което ги поздравявам. Не смятам, че нашето поведение днес беше европейско. Смятам, че трябва да оставим съдиите. Понякога ще бъркат, няма лошо, когато не е тенденциозно. Когато е такова, има съответните органи, които взимат мерки. Трябва да поправим грешките във важните плейофни мачове за оставане. Ако ни се получава по-добре според вас, това може само да ме радва”, заяви след мача треньорът на “Локомотив” Александър Димитров.