Плевенският “Спартак” подсказа, че ще играе сериозна роля в първенството на “В” група т.г. В контрола, играна на градския стадион в Горна Оряховица, плевенчани удариха с 3:2 тима на “Локомотив”.

Домакините имаха териториален превес и задържаха повече топката, но спартаковци залагаха на опасни контри. При една от тях в 20-ата минута гостите откриха за 0:1. Преди това още в 5-ата минута контузия получи централният защитник на “железничарите” Иван Пенев, който бе заменен принудително.

“Локо” (ГО) натисна и Красен Трифонов можеше да вкара от удобна позиция, а след пас на Любомир Генчев голмайсторът Тихомир Кънев се измъкна от защитата и изравни – 1:1. Отново Красен Трифонов в началото на втората част на два пъти получи извеждащи подавания от Любомир Стефанов и Явор Генчев, но не успя да ги оползотвори.

След една грешка при изнасянето на топката в 71-ата минута отново спартаковци овладяха и след бърза контра направиха 1:2. Почти идентично бе и третото им попадение. Междувременно два жълти картона и съответно червен получи бившият локомотивец Мариян Симеонов, сега състезател на плевенчани, който обаче бе заменен от съотборник и численото равенство на терена се запази.

В 85-ата минута Явор Генчев след индивидуална атака стреля отлично за 2:3, а до края горнооряховци опитаха да стигнат поне до равенство и предизвикаха няколко разбърквания в полето на гостите, но не успяха да изравнят резултата.