Горнооряховският “Локомотив” надигра с 5:0 “Ком” (Берковица) и излезе на второто място в групата. Макар гостите да са на 12-о място, те се оказаха костелив противник в първото полувреме на мача. Още в 8-та минута техен нападател можеше да открие, но вратарят Александър Димов улови топката. Постепенно “Локомотив” се активизира и 13-ата минута се оказа фатална за гостите – Красен Трифонов откри за 1:0. В 24-ата минута “десятката” на „Ком“ проби по десния фланг и отправи мощно воле, което бе на косъм да изравни резултата.

Домакините до почивката направиха няколко пропуска, предимно чрез Тихомир Кънев. Второто започна с пълна мобилизация на „Локо“ (ГО). След извеждащ пас на Тихомир Кънев Любо Генчев отбеляза второто успокоително попадение. В 72-та минута Антоний Балъков прехвърли вратаря на гостите и покачи на 3:0. Това даде още по-голям хъс на играчите. Минута по-късно Любомир Генчев направи непростим пропуск, а броени минути по-късно брат му Явор нацели горната греда. В 77-ата минута Балъков бе изведен в дълбочина, разписвайки се за втори път. Петото попадение заби в 83-ата минута Тихомир Кънев.

„Локомотив”: Димов, Стефанов, Пенев, Петров (61 Димитров), Велчев, Славчев, Л. Генчев, Балъков (85 Русев), Кр. Трифонов, Яв. Генчев (79 Март. Иванов), Кънев.

“Павликени” докара нещата от 0:2 само до 2:3

Две различни полувремена изиграха павликенските футболисти и след като през първото изпуснаха питомното, през второто хукнаха да гонят дивото, като малко не им достигна да го хванат. Младият тим от Габрово започна напористо и в 6- ата минута Франк Обен пробва да прехвърли вратаря на домакините Генчо Стефанов. В 15-ата стражът на павликенци извади удар на Емил Георгиев, а в 24-ата логичното се случи. Христо Христов вкара за 0:1, възползвайки се от извеждащ пас отдясно на Алекс Згрипаров – 0:1. Стилиян Иванов можеше да изравни да изравни, но като цяло гостите доминираха и в 34-ата минута с триково изпълнение Емил Георгиев покачи на 0:2 след комбинация, в която участваха Згрипаров и Франк Обен. Пробив на Ивелин Димитров завърши с изстрел по диагонала в 42- ата минута и габровци се оттеглиха с комфортен аванс от три гола.

След почивката в игра за домакините влязоха Петков и Маринов и промените се оказаха печеливши, защото картината се промени. В 55-ата минута с отсечен удар в долния ъгъл Мартин Михайлов намали на 1:3, а двайсет по-късно прехвърли вратаря на гостите Димитър Пантев за 2:3. Изравняването висеше на косъм, но габровския страж спаси точен удар от фаул на Станиславов, а с това и трите точки. Загубата от друг опашкар закотви павликенци на предпоследното място в класирането.

ОФК „Павликени”: Стефанов, Шипкалиев, Гецов, Александров (46 Маринов), Иванов (56 Кръстев), Стоянов, Станиславов, Ив. Стефанов (46 Петков), Ст. Иванов, Михайлов.