С домакински загуби завършиха сезона си в Северозападната “В” група съставите на “Локомотив” (ГО) и “Академик” (Свищов). “Железничарите” в последния си мач паднаха у дома от “Трявна” с 0:1 и се закотвиха на спасителното 12-о място.

В началото положения имаше пред Р. Иванов и Хр. Петков, но в 13-ата минута Николай Банков от гостите стреля от 35 метра от фаул, топката тупна и излъга вратаря Попов и влезе за 0:1. В играта на домакините преобладаваше апатията и личеше, че доиграват първенството. Р. Иванов и Гавазов имаха положения, но пропуснаха, а в 68-ата минута нов удар на голмайстора на гостите Банков нацели гредата.

“Локо” (ГО): Попов, Стефанов, Йорданов (59 К. Иванов), Бакьов, Гърмидолов, Славчев, Р. Иванов (65 Великов), Гавазов (70 Велчев), Хр. Петков, Кузманов, Пл. Петков.

Свищовлии пък отстъпиха с 1:2 на „Локо“ (Мз) и завършват седми, като бяха изместени от „Спарта“, която взе служебна победа с 3:0 над отказалия се „Ботев“ (Димово) и финишира на шестото място. Гостите от Мездра си решиха мача още до почивката, като Петър Златков откри в 26-ата минута, а малко след това Александър Миков удвои резултата. Силите на “Академик” стигнаха само за почетно попадение на Ивайло Дюлгеров в 58-ата минута, а до края нов гол не падна.

В “Б” група влиза “Бдин” (Видин), а “Гигант”, “Локо” (Др) и “Левски” ще чакат развоя в професионалните групи, за да разберат кои от тях ще последват вече изпадналия “Ботев” (Димово).