IMG_12561 copy

„Локо” (ГО) продължи победната си серия, като надделя над аутсайдера „Спартак” (Варна) с 2:0 на чужд терен. „Железничарите” играха по-добре срещу последния в класирането и заслужено взеха трите точки от мача в XI-тия кръг на „Б” група.

След първия съдийски сигнал „Спартак” пое инициативата и притисна гостите. Удар на Радулович в 7-ата минута бе избит от Рашков. Този хъс обаче трая едва десетина минути, след което „Локомотив” овладя центъра и наложи своята игра.

След центриране на Любо Генчев от корнер в 27-ата минута Антоний Балъков засече с глава, Димитров успя да избие, но топката попадна отново в Балъков, който откри резултата – 0:1. Гостите продължиха с опасните си атаки и успяха да удвоят аванса си. В 40-ата минута Атанас Фиданин навлезе отляво в наказателното поле и върна назад към Балъков. Голмайсторът стреля мощно от 20-ина метра и опъна мрежата за 0:2.

След почивката домакините отново се опитаха да се върнат в играта. В 55-ата минута те вкараха гол чрез Радулович, но вдигнатият флаг за засада попари радостта им. Пламен Иванов оспори решението на съдията и получи жълт картон.

Футболистите и на двата тима намалиха темпото и до края „Локо” (ГО) спокойно удържа преднината си от два гола и взе трите точки от този мач.

Около 100 човека гледаха двубоя на стадион „Спартак”, като агитките на двата тима подкрепяха заедно своите отбори. След края на мача футболистите на „Локомотив” отново подариха „влакчето на победата” на привържениците си.

„Локо” (ГО): Рашков, Пенев, М. Иванов, Мицаков, Димитров (70 Яв. Генчев), Фиданин, Л. Генчев, Апостолов (86 Горанов), Балъков, Смирнов, Трифонов (Карапетров).