973031

Петата си победна победа в първенството взе лидерът на „А“ областна група „Лайтс“ (В. Търново). Тимът се наложи с 2:0 над „Чумерна“ (Елена), като вкара по един гол през двете полувремена. В 33-ата минута Симеон Шалаверов от гостите си вкара автогол и резултатът стана 1:0. Още в началото на втората част домакините спечелиха и дузпа, която Калоян Илиев превърна в ново попадение за крайното 2:0. Така „Лайтс“ продължава да води с пълен актив от 15 точки и голова разлика 17:1.

Вторият в таблицата „Ресен-2012“ разби у дома с 4:0 състава на „Лозен“ (Сухиндол). Без голове завърши дербито в Лясковец между „Левски“ и „Ботев“ (Дебелец) – 0:0. Стражишкият „Левски“ взе на свой терен успех с 2:0 над „Янтра“ (Полски Тръмбеш), а „Изгрев-93“ (Царевец) се наложи с минималното 1:0 над „Земеделец-Елит“ (Козловец).