48355611_1991631024224089_233488196170678272_n

„Етър” завърши по достоен начин годината, като продължи победната си серия на стадион „Ивайло” след 2:0 над „Септември”. „Болярите” отново зарадваха верните си фенове със зрелищен футбол и красиви изпълнения, а страхотният гол на Велко Батрович не само обра аплодисментите на цяла България, а и напомни на попаденията, които бележеше навремето неговият треньор Краси Балъков! Трите точки доближиха „болярите“ плътно до челната шестица, която ще преследват напролет.

Домакините започнаха силно и натискаха през цялото първо полувреме, докато „Септември“ залагаше на контри, при които Крис Гади най-често оставаше в засада. Единствената възможност за гостите бе в 10-ата минута, когато Бенга отправи два последователни удара, първият от които бе отразен от Иванов, а вторият изваден в корнер.

Всичко останало бе пред вратата на Янко Георгиев. Той първо улови в 14-ата минута удар отдалеч от фаул на Мане, а малко след това след центриране от корнер Венци Василев атрактивно стреля над вратата. В 20-ата минута Боджадж пое топката с гръб към вратата и стреля, но Георгиев улови.

Велко Батрович откри резултата с фантастичен гол в 28-ата минута, когато пое топката от тъча, навлезе отляво и я завъртя с прецизен удар в мрежата – 1:0. Малко след това отново защитникът Василев стреля над вратата. „Септември“ за кратко изнесе играта напред, но стигна само до слаб удар на Русев, уловен от вратаря.

Гостите показаха малко по-добро лице след почивката, когато етърци понамалиха темпото. Атаките им обаче бяха неутрализирани от защитата на „болярите”. Най-чистата им възможност бе в 67-ата минута, когато след центриране отляво Иван Тилев от хубава позиция стреля покрай гредата. Пред отсрещната врата пък удари на Дани Младенов първо с глава, а после от воле минаха покрай рамката. Реферът определено спести картони на съперника, а в 65-ата минута голова атака на „Етър” бе спряна с несъществуваща засада.

Всичко се реши в 76-ата минута – Аласана Мане напредна пред центъра и пусна чудесен пас към Крум Стоянов, който ознаменува силната си игра с гол за 2:0. Бързите атаки към двете врати продължиха до края. Георги Стоичков в 81-ата минута отправи остър удар край гредата, а за етърци далечен шут на Мане бе уловен, а в 85-ата минута Крум Стоянов можеше да направи победата класическа като напредна отляво и стреля, но Янко Георгиев отново спаси.

Чудесен завършек на един силен сезон, в който „Етър” за първи път от дълги години завършва с положителен баланс в елита – повече победи, отколкото загуби, а с играта си дава надежди, че „виолетовата” приказка ще продължи и напролет!

„Етър”: Хр. Иванов, Василев, Скерлев, Гълъбов, Кр. Стоянов, Мане, Н. Колев, Руменов (86 Ивайлов), Батрович (75 Д. Атанасов), Младенов, Боджадж (76 Петков).