img_5767

Тимът на “Самоводене”, който е лидер в “А” ОФГ – Изток, записа важна победа в турнира за купата на Аматьорската лига. Самоводчани отстраниха “Чавдар” (Троян) след изпълнение на дузпи – 4:2. Редовното време на играния на неутрален терен в Летница мач завърши без отбелязан гол.

През първото полувреме отборът от Великотърновско превъзхождаше съперника си, като Станчев, Евтимов и Гицов пропуснаха добри положения за откриване на резултата. “Чавдар” също на два пъти имаше възможност да отбележи след контраатаки, но завърналият се от Кипър Румен Русев не позволи топката да влезе в мрежата му.

Втората част премина при по-равностойна игра и се стигна до изпълнение на дузпи. Йонко Пенев, Тихомир Киров, Филип Боев и Мирослав Кондов реализираха за “Самоводене”, а Русев хвана две дузпи на противника.

Следващата седмица победителите се изправят срещу “Трявна” на стадиона в Самоводене. Спечелилият срещата ще играе срещу победителя от мача “Вихър” (Николово) – “Чавдар” (Бяла Слатина), за да се определи тимът от Северозападна България, който ще спори за трофея.