Кадетките на ВК “Царевец-19” спечелиха зоналния турнир в Плевен за момичета IX-X  клас. В надпреварата взеха участие отборите на ВК “Павликени”, ВК “Коко волей” гр. Габрово и ВК “Царевец-19” гр. Велико Търново.

Две категорични победи с по 3:0 вземаха момичетата от старопрестолния град – първо срещу Павликени  с 3:0  гейма – 25:11, 25:20, 25:20, после  и срещу Габрово с 3:0 гейма 25:17, 25:23, 25:19. Със силен начален удар и добро нападение волейболистките на ВК “Царевец-19” пречупиха съпротивата и на двата съперника.

Състав на отбора: Анисия Алексиева, Боряна Стоянова, Габриела Господинова, Даяна Иванова, Лиляна Върбанова, Мартина Алексиева, Никол Христова, Радосвета Тодорова, Дария Димитрова, Йоана Петрова, Моника Стефанова.

Треньори : Диана Иванова и Марина Георгиева

IMG_7876

В Павликени се състоя вторият зонален турнир за прекадети, в който взеха участие отборите на ВК “Царевец-19” , ВК “Павликени ” ВК “Олимпиец” гр. Плевен. В първия мач се срещнаха отборите на домакина от гр. Павликени с волейболистите на старопрестолния град. В първия гейм домакините се наложиха след оспорвана игра с 25:21 . В следващите три гейма обаче волейболистите от ВК “Царевец-19” доказаха, че ненапразно са първенци от есенния кръг, като победиха противника на 15, на 19 и на 12 точки.

Във втория мач възпитаниците на Диана Иванова и Марина Георгиева безапелационно се наложиха над силния отбор на ВК “Олимпиец” Плевен с 3:0 гейма – 25:11, 25:10 и 25:20. Така след първото място в турнира “болярите” очакват следващия си противник – победителя от двубоя между Монтана и Вършец. На второто място в турнира се класира отборът от Плевен, който победи домакините с 3:1 гейма.

Състав на отбора: Али Ибришимов, Вилизар Михайлов, Георги  Тодоров, Йордан Тошев, Мартин Банишки, Мартин Костадинов, Мехмед Ибришимов, Никола Николов, Пламен Божков, Самуил Тодоров.