Picture 004
Вече са ясни имената на най-добрите спортисти на община Велико Търново за 2018 г. Топ 7 при мъжете и жените бяха излъчени след гласуването в анкетата на Община В. Търново. Право на глас имаха членовете на постоянната комисия по младежта и спорта при Великотърновския общински съвет, по един журналист от местните медии, както и спортните експерти в общинската администрация.

Общо 14 бяха номинираните от клубовете имена, като след гласуването точно половината от тях попаднаха в Топ 7. Всъщност спортистите са осем, тъй като двама от тях събраха абсолютно равен брой точки и ще разделят 7-8 място.

Имената засега са обявени по азбучен ред, а точното подреждане ще стане ясно по време на самата церемония, която ще е през втората половина на декември.

Сред най-добрите влизат: Антон Титов (автомобилизъм), Десислава Николова (хандбал), Деян Гемижев (лека атлетика), Емил Денев (автомобилизъм), Емил Стефанов (шахмат), Мирослав Ангелов (автомобилизъм), Самуил Донков (спортна стрелба) и Тинко Банабаков (бокс).
Доста по-малко в сравнение с предишни години бяха номинираните сред юношите и девойките – 11, представители на осем вида спорт. От тях след гласуването в Топ 7 попаднаха: Борис Борисов/Преслава Димкова (спортни танци), Даниел Любенов (борба), Здравко Баблаков (плуване), Йоана Цончева (лека атлетика), Лъчезар Викторов (борба), Марин Маринов (борба) и Ралица Митева (модерен петобой). При треньорите от шестте кандидатури гласове получиха Евгени Донев (бокс), Николай Викторов (борба), Панайот Паздерков (модерен петобой) и Цветанка Дилова-Нейкова (плуване). По регламент след гласуването точките на представителите на олимпийските спортове бяха завишени с коефициент 1.1, но това не донесе промени в подреждането.

Най-добрите седем при мъжете и жените, както и топ 7 при юношите и девойките и Треньорът на годината ще получат статуетки, грамоти и парични премии. По регламент Спортистът на годината получава 600 лв., вторият – 500, третият – 400, а заелите 4-7 място – по 300 лв. При подрастващите премията за № 1 е 400 лв., за втория – 300, третия – 200, а заелите 4-7 място – по 180 лв. Премията за Треньор № 1 е 300 лв. Общият награден фонд, предоставен от Община Велико Търново, е 5000 лв. За първи път от години насам номинираните имена при мъжете и жените са повече от тези при подрастващите, съобщи спортният експерт Георги Давидов.

Спортист на годината – 2018
(по азбучен ред)
Антон Титов (Мегапорт, автомобилизъм)
Десислава Николова (Етър-64, хандбал)
Деян Гемижев (Ивайло-93, лека атлетика)
Емил Денев (Мегапорт, автомобилизъм)
Емил Стефанов (Етър, шахмат)
Мирослав Ангелов (Мегапорт, автомобилизъм)
Самуил Донков (АП спорт, спортна стрелба)
Тинко Банабаков (Ивайло-99, бокс)

Топ 7 за юноши и девойки
(по азбучен ред)
Борис Борисов/Преслава Димкова (Фиеста, спортни танци)
Даниел Любенов (Р.Великов-М.Ганев, борба)
Здравко Баблаков (Боляри-2009, плуване)
Йоана Цончева (Атлетика-2012, лека атлетика)
Лъчезар Викторов (Етър-Виктори, борба)
Марин Маринов (Етър-Виктори, борба)
Ралица Митева (Царевец-ВТУ, модерен петобой)

Треньор на годината
(по азбучен ред)
Евгени Донев (Ивайло-99, бокс)
Николай Викторов (Етър-Виктори, борба)
Панайот Паздерков (Царевец-ВТУ, модерен петобой)
Цветанка Дилова-Нейкова (Боляри-2009, плуване)

КОМЕНТАРИ