С инцидент мина дербито в западната “А” областна група, в което водачът ЦеСеКа (Лесичери) гостуваше на “Изгрев” (Царевец). След седем поредни победи лесичерци изпуснаха този път трите точки, като завършиха 1:1 с допуснат гол в последната минута.

В 34-ата минута Петър Николаев откри за гостите и резултатът се запази въпреки многото положения. В 69-ата минута в “герой” на мача се превърна влезлият като резерва след почивката Мирослав Атанасов от домакините. Той получил втори жълт картон от рефера Венцислав Кознички, след което го наплюл. На излизане от терена Атанасов се нахвърлил и върху тъчреферката Кристина Станчева, като я обсипал с цинизми. Длъжностните лица са отразили инцидента в докладите си и виновникът ще бъде наказан от Дисциплинарната комисия към ЗС на БФС.

Иначе домакините, макар и в намален състав, продължиха да търсят изравняване и се добраха до него в 90-ата минута след гол на Илиян Стефанов.

Мачът между “Лозен” (Сухиндол) и “Атлетик” (Свищов) пък бе прекратен при резултат 3:1, тъй като гостите напуснали терена, недоволни от съдийството. На сухиндолци бе присъдена служебна победа с 6:0.

Голямата изненада в източната “А” областна група бе тежката домакинска загуба на “Ботев” (Златарица) с 1:4 от “Бали” (Дебелец), който изпревари златарчани и вече е трети. “Килифарево” отнесе “Левски” (Стражица) със същия резултат и продължава да е начело, с 2 точки повече от следващия “Росица” (Поликраище).

“Вихър” (Добри дял) успя да надвие “Левски” (Лясковец) с 1:0 след гол на Николай Куцаров в 88-ата минута. Любопитен момент в срещата бе сблъсъкът между баща и син – на вратата на “Вихър” пазеше Димитър Щараков, а за “Левски” игра синът му Иван.

В “Б” РФГ предстои голямо дерби в събота. “Първомайци” и “Ресен” продължават битката помежду си за първото място, а на 13 ноември двата тима се изправят един срещу друг.  През изминалия уикенд “Първомайци” спечели срещу “Масларево” с 2:1, а “Ресен” разби “Ураган” с 6:1.

По принцип срещата трябваше да е в Патреш, но заради сбора на Ресен домакинството бе разменено. Мачът протече много нервно, домакините завършиха с 10 човека, а сред голмайсторите се записа и зам.-кметът на Велико Търново Йордан Грозданов.

Всички резултати и класиранията в трите групи можете да видите ТУК.