Негативната серия на „Спарта” бе прекратена, след като днес тимът спечели срещу „Торпедо” (Борован) с 1:0. Победата беше извоювана драматично, с гол на резервата Ивайло Иванов в самия край на мача. Това е първи успех за „спартанците” в последните шест мача, като отборът не беше печелил от 26 септември. Всъщност, днес играта на самоводчани не бе толкова добра, както в някои от предните срещи. За разлика отпреди обаче, късметът този път бе на страната на момчетата на Борислав Евтимов.

Срещата започна с отлично положение в полза на гостите. Станислав Ангелов се озова сам срещу Румен Русев, но ударът му по диагонала мина до лявата греда. В ответната атака Стойчо Иванов изпълни фаул от 30 метра, като прати топката над вратата на „Торпедо”.

До края на полувремето двата тима не предложиха особено качествен футбол, като имаше по един удар в очертанията на вратите. Русев боксира топката след изстрел от фаул на Николай Ценчовски, а в края Светослав Караиванов пробва шут по земя извън пеналта, но Косто Андонов улови. Мануш Радев от гостите пък направи опит за красив автогол, Андонов обаче се намеси добре и в тази ситуация.

"Спартанците" поздравяват голмайстора.

„Спартанците” започнаха доста по-нахъсано втората част и в 47-ата минута Ивелин Момчилов пропусна да отбележи. Топката стигна до него след центриране от пряк свободен удар, но ударът му с глава от няколко метра мина над гредата. В следващите минути своя мерник пробваха Стойчо Иванов, Мартин Младенов и Шабан Дахилов, като след изпълнението на последния кълбото облиза горната греда.

Гостите удържаха успешно крепостта, а девет минути преди края можеха дори да поведат с първата си добра атака след почивката. Току-що влезлият Мартин Динков беше изведен в удобна позиция, но ударът му от границата на пеналта бе твърде слаб и не затрудни Русев.

Неприятна случка беляза мача в 85-ата минута. Ивайло Иванов се строполи на земята в центъра на терена, явно получил удар без топка от играча на гостите Георги Вутков. Последва меле, в което дейно се включиха футболисти и на двата тима, и срещата бе прекъсната за около 3 минути. След като обстановката се успокои, Вутков и Лъчо Русев от „Спарта” получиха червени картони.

Последвалите минути бяха най-интересните в мача. Домакините се втурнаха на финален щурм и Караиванов пропиля чудесна възможност, след като излезе сам срещу вратаря, но би покрай лявата греда. Веднага последва нова атака, при която Георги Каравасилев стреля с глава от десетина метра, но Андонов улови.

Борованчани обаче бяха безпомощни в следващата ситуация. Ивайло Иванов получи добър пас по земя отдясно и отправи страхотен шут от границата на пеналта в долния десен ъгъл. Това попадение се оказа с цената на три точки за „Спарта”, а дано тази победа е началото на нова силна серия за младия отбор. След седмица самоводчани гостуват в Трявна на едноименния тим.

Всички резултати от кръга и класирането можете да видите ТУК.

„Спарта“: Р. Русев, Карабоев, Симеонов, Младенов (73 Ив. Иванов), Д. Димитров (60 Каравасилев), Гавазов, Ст. Иванов, Златков, Момчилов, Караиванов, Л. Русев.