1024x751

Заслужена победа взеха футболистите на „Етър” като гости над „Верея” в Стара Загора в поредния кръг на елитната U15 група. Децата, родени 2004/205 г., гостуваха на предпоследния в класирането и добавиха три точки към актива си, като спечелиха с 1:0.

Положенията през първата част бяха малко. „Виолетовите” обаче търсеха победата и четвърт час преди края на мача поведоха при една контраатака. Захари Атанасов проби, а Калоян Ненчев завърши успешно атаката с попадение – 0:1. Етърци създадоха и още две опасни ситуации, в които отново бяха замесени Атанасов и Ненчев.

Така „Етър” събра вече 20 точки в актива си и заема 12-ото място от 16 отбора с приличната голова разлика 20:25. В следващия кръг на 16 март „болярите” приемат от 12:00 ч. пловдивския „Локомотив”.

Не така успешно беше гостуването на юношите младша възраст на „Етър”, набор 2002/2003 година, в Русе на местния „Дунав” в 19-ия кръг на елитната U17 група. Великотърновци загубиха с 4:1. Константин Митев откри за домакините, а Симеон Иванов покачи на 2:0. Малко преди почивката „Етър” върна интригата с един гол, като Юлиян Райков бе точен от дузпа.

През второто полувреме обаче русенци отбелязаха още две попадения, след като гостите си вкараха автогол, а Симеон Иванов се разписа за втори път в мача. „Дунав” завършиха срещата в намален състав, след като Марио Гуглин бе изгонен за втори жълт картон.

Етърци заемат 14-ото място от 16 отбора с актив от 11 точки, а в събота от 14:00 ч. посрещат „Локомотив” (Пловдив).