10649686_721178281296111_6417846739505699147_n

Чудесна разгромна победа над “Литекс” ознаменува възхода на отборите от детско-юношеската школа на “Етър” в последните месеци. Малките “боляри”, набор 2002 г., със старши треньор Марин Стефанов, разбиха “оранжевите” с 5:1 в мача, игран в Шемшево. Това е първи успех на етърци над формация на “Литекс” от дълго време насам.

Марио Балъков сложи началото на головата серия за 1:0. Гостите пропуснаха да изравнят, но етърци наложиха превес и до почивката вече бяха решили мача с нови две попадения, реализирани от Христо Кунчев. През втората част Теодоси Райков покачи на 4:0, преди “Литекс” да върне едно попадение, което се оказа само почетно. За крайното 5:1 се разписа Кристиян Атанасов, като всички “виолетови” голове станаха с хубави комбинации и пробиви. Така до момента възпитаниците на Марин Стефанов имат две победи (преди това те удариха с 3:0 “Янтра” в Габрово) и една загуба с 0:1 от “Спартак” (Плевен).

По-малките футболисти, набор 2004 г., отстъпиха с 1:3, но с оглед на развоя на мача определено не заслужаваха този резултат.

При децата “Етър”, набор 2000-2001 година, в четвъртия кръг прие отбора на “Янтра” (Габрово) и записа чудесна победа с 3:1. “Виолетовите” продължават да са безупречни в първенството и имат 4 победи от 4 мача с голова разлика 18:1, като отстъпват в класирането само на “Литекс”, който има 47:0 гола.

Останалите резултати: деца, 4 кръг: Павликени – Видима 2:5, Литекс – Спартак (Пл) 6:0, Чардафон – Академик 3:1, Трявна – Локомотив (ГО) 2:2, Янтра-1919 почива.

При юношите младша възраст етърци почиваха, както и отборите на “Локо” (ГО) и “Павликени”. Свищовският “Академик” загуби с 5:0 гостуването си на “Янтра” в Габрово, а “Литекс” би “Спартак” с 3:1. Тук в класирането води Литекс с 9 т, пред Чардафон – 7, Етър – 6 т. и др.

В подготвителната група на Футбол 7 най-малките футболисти на “Етър”, родени 2005 г., записаха двуцифрена победа в поредния трети кръг. Великотърновци разгромиха с 13:1 отбора на “Локомотив” (Дряново). “Локо” (ГО) би с 4:1 “Чардафон”, “Видима” – “Янтра” 3:2, а великотърновските “Болярчета” почиваха. Етърци водят убедително в класирането с 9 точки, пред Янтра-1919 и Видима с по 6, Болярчета с 3 т. и др.

На футбол 9 “Етър”, родени 2003 г., бе по-щадящ към гостите от Дряново и спечели с 2:0. “Видима” падна с 0:7 от “Янтра”, а “Локо” (ГО) би с 2:0 “Чардафон”. Тук води свищовският Академик с 6 т., втори е Етър с 5, Локомотив (ГО) с 4 т. и други.