21740441_10209975193648831_538855929269987039_n

Отборите от детско-юношеската школа на “Етър” продължиха победния си път в първенствата на Футбол 7 и Футбол 9. Възпитаниците на треньора Стефан Николов разгромиха свищовския “Академик” в двата си мача от осмия кръг и до момента нямат загубена точка.

По-голяма бе победата на Футбол 7, където “виолетовите” се наложиха над свищовлии с убедителното 8:2. Всичко в мача се реши още в началото, като до края на първата част (играе се в три по 15 минути) етърци водеха вече с 5:0. Чак след шестия гол “Академик” върна едно попадение, а после и още едно за крайното 8:2.

4 гола за победата наниза Радослав Найденов, два гола добави Християн Цветков, а по веднъж се разписаха Кристиян Боянов и Преслав Денев. Двата гола за гостите пък отбеляза Виктор Иванов, който също тренира при Стефан Николов, но в момента играе за “Академик”.

“Етър” има 7 победи от седем мача с 21 спечелени точки и убедителната голова разлика 60:5. Втори са “Болярчета” с 19 точки от 6 победи и едно реми. В този кръг те биха със 7:1 като гости “Изгрев-93” (Царевец). Дербито между “Етър” и “Болярчета” е на 5 ноември.

На Футбол 9 етърци надделяха над “Академик” с 3:1. Двата отбора направиха хубав мач, в който домакините освен трите си гола, имаха доста пропуски. Павел Велимиров откри резултата от дузпа, но след едно центриране от фаул свищовлии изравниха – 1:1. Надмощието обаче продължи и Георги Здравков даде нова преднина на етърци с красив гол с глава, а Стилиян Иванов оформи крайното 3:1. “Доволен съм от представянето и на двата тима”, заяви треньорът Стефан Николов.

На Футбол 9 “виолетовите” също имат пълен актив от 7 победи от седем мача с 40:3 голова разлика, но имат мач по-малко от водача “Янтра-2013”, който е с осем победи. Дербито между двата отбора е чак в последния есенен кръг на 10 декември.