Минимална загуба с 2:1 претърпя дублиращият тим на „Етър” при гостуването си в Любимец на местния отбор във втория кръг на националната елитна „А” група до 19 години. След победата си над ЦСКА с 3:1 на старта, възпитаниците на Милчо Сирмов и Христо Михайлов можеха да вземат точка и от първото гостуване, но малко не им достигна.

За „Етър” този път не бяха включени играчи от мъжкия тим, нито подготвящите се с него футболисти като Джихат Кямил и Тихомир Антонов, като в игра бяха само картотекираните там юноши Мартин Иванов, Емрах Шабан, Александър Апостолов.

Мачът започна неприятно за „виолетовите”. В 7-ата минута след едно центриране отдясно играч на „Любимец” от задна греда насочи топката в мрежата на Бонев – 1:0. Етърци се опитаха да изравнят играта, но до почивката голове не паднаха. И отново в началото на втората част – в 48-ата минута домакините покачиха на 2:0.

Треньорският щаб направи смени, като влязоха Кристиян Костадинов, Ирхан Солак, Ивайло Донев. В 60-ата минута Донев се възползва от грешка в защитата на домакините, навлезе отляво и се озова сам срещу вратаря, като намали до 2:1.

Оттук до края „Етър” усилено търсеше изравнителното попадение. „Натискахме до самия край, имахме няколко положения. След удар на Ихран Солак топката удари и гредата, но гол не падна. В тази среща ползвах само юношите. Следващия понеделник ни предстои техък мач у дома срещу силния тим на „Черно море”, разказа треньорът Милчо Сирмов.

„Етър 1924”: Ив. Бонев, Ив. Петров, Мустафов, А. Симеонов, Б. Гецов, Шабан, М. Иванов, Николаев, Св. Петров, Кр. Иванов, Апостолов (Кр. Костадинов, Солак, Ив. Донев).

Другите резултати от кръга и класирането можете да видите ТУК.