10446570_598092980307834_9115533477305926470_n

Категорична победа с 6:0 постигнаха малките етърци, родени 2001 г.,  във втория мач от минисветовното първенство по футбол в германската столица. Убедителният успех почти сигурно ги праща на 1/8 финалите на туртира “All Tоgether” в Берлин!

Съперник бе финландският “ЕсПа”. Двубоят започна с тотален натиск на виолетовите. Първо в 10-ата минута Стоил Стефанов нацели страничната греда. Две минути по-късно резултата откри Бранислав Ботев. В 17-ата минута капитанът Кристиян Радойчев удвои. Така завърши първото полувреме, след което се изви буря и турнирът се прекрати за кратко.

След подновяването на срещите отново се изви буря, но този път в наказателното поле на финландците, като болярите нанизаха още четири безответни гола. Кольо Станев направи преднината класическа, Николай Лазаров вкара четвъртия, а Бранислав Ботев отбеляза втория си гол в двубоя. Последва отново греда, този път на Лазаров. Точка на двубоя сложи Кольо Станев с втория си гол в мача.

Преди това нашите представители бяха на среща с кмета на Берлин, министъра на спорта на Берлин и големия футболист от близкото минало Бернд Шустер, който в момента е представител на Берлинската футболна федерация.

10483974_598094140307718_8805145092082391732_o

Резултати до момента в групата на Етър:

Етър – Буючани (Молдова) 1:0

Етър – ЕсПа (Финландия) 6:0

Буючани (Молдова) – ЕсПа (Финландия) 7:0

Динамо (Берлин) – Судирой (Фарьорски острови) 3:0

Буючани (Молдова) – Судирой (Фарьорски острови) 5:0 (минути преди края)

Класиране в Група F:

1. Етър Велико Търново 7:0 6 т.

2. Буючани (Молдова) 5:1 3 т.

3. Динамо (Берлин) 3:0 3 т.

4. Судирой (Фарьори) 0:8 0 т.

5. ЕсПа (Финландия) 0:13 0 т.

Тази вечер предстоят двубоите на “Етър” срещу “Судирой” (Фарьорски острови) и домакините от “Динамо” (Берлин), като първите два отбора от всяка група плюс най-добрите трети отбори от шестте групи продължават на осминафиналите. Виолетовите след двете си победи са с големи шансове за класиране. Пожелаваме им успех!