18839075_1379676362108829_820364263023982631_n

“Болярите” не пожалиха противника и в последния 22-ри кръг на първенството при юноши младша възраст, разбиха “Спартак” (Пл) със 7:1. С оглед на това, че баражът за влизане в елитната U17 ще се играе с футболисти, родени след 2001 г., треньорът Марин Стефанов логично заложи на тях в стартовата единайсеторка, като в резерва бяха и няколко играчи от набор 2002 г.

Мачът започна добре за “виолетовите” и в 14-ата минута след прекрасно двойно подаване между Кольо Станев и Стоил Стефанов, последният нахлу в наказателното поле, предоля прекия си пазач и със силен удар оплете кълбото в мрежата на домакините за 0:1. Четири минути по-късно чудесно центриране на Кристиян Радойчев от дясно намери Филип Георгиев и той не сгреши за 0:2. В тези минути гостите продължиха да диктуват играта и на няколко пъти застрашиха вратаря на “Спартак”, но топката така и не влизаше във вратата. В 37-ата минута при единствената си по-сериозна атака домакините намалиха резултата на 1:2.

Второто полувреме на терена имаше само един отбор – този на “Етър”. Головете валяха един след друг. Още в 43-ата минута Димитър Митев открадна една топка в половината на “сините” и направи резултата 1:3. Две минути по-късно Бранислав Ботев намери точно Емил Георгиев и той отбеляза за 1:4. В 61-ата минута Николай Лазаров се пребори за топката в наказателното поле на домакините и отбеляза за 1:5. Шестият гол падна в 66-ата минута, след като Бранислав Ботев бе изведен в отлична позия и не сгреши. Крайният резултат оформи Димитър Митев в 75-ата минута след пас на Николай Лазаров.

“Етър”: Добромир Добрев, Асен Асенов, Валери Радославов, Николай Лазаров, Ростислав Узунов, Димитър Динев, Бранислав Ботев, Кристиян Радойчев, Кольо Станев, Филип Георгиев, Стоил Стефанов /Георги Недков, Анджело Глузов, Димитър Митев, Емил Георгиев, Борислав Марков, Юлиян Райков/.