IMG_1541

сн. fkzeljeznicar.ba

“Етър” играе срещу “Железничар” (Сараево) – водач в класирането на Босна и Херцеговина, втората си контрола в Анталия. Мачът започна в 16:00 ч.

Срещата можете да следите с най-интересното по минути тук. Сайтът “Спортал” ни съобщи, че няма да предава днешния мач, като вместо това заложи на “Берое” – Амкар”, но има намерение да излъчва пряко следващата проверка на “виолетовите” срещу “Стумбрас” (Литва) на 30 януари.

Начало на мача.

Стартов състав на “Етър”: Денис Григич, Иван Скерлев, Симеон Иванов, Георги Пашов, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Никола Колев, Стефан Неделчев, Иван Стоянов, Ерик Почански, Иван Петков

Резерви: Христо Иванов, Пламен Гълъбов, Венцислав Василев, Румен Руменов, Аласана Мане, Душан Младенович, Велко Братович, Иван Вълчанов, Чавдар Ивайлов, Даниел Младенов.

“Железничар”: Кьосевски, Стеванович, Османкович, Богличевич, Мехремич, Благоевич, Шабанаджович, Църнов, Убипарип, Зец, Кайкут.

4 минута – първи корнер за “Етър”, но Османкович избива топката.

8 минута – Църнов стреля от границата на пеналта, но Денис Григич вади в корнер. След корнера последва разбъркване, при което Убипарип вкарва топката в мрежата, но тъчреферът своевременно е маркирал засада.

18 минута – Мехремич намира Зец, който стреля, но Григич сигурно лови.

23 минута – две възможности пред Кайкут, които не водят до промяна.

31 минута – голова възможност пред “Етър” за Иван Стоянов, който пробива отдясно и стига до вратаря, но топката не намира негов съиграч

35 минута – Убипарип от 20 метра не успява да вкара

39 минута – Никола Колев стреля от воле, но Османкович успява да изчисти в корнер

42 минута – Мехремич опитва удар след подаване на Църнов отдосно, но защитата на “Етър” ликвидира опасността

44 минута – опасен удар на Иван Стоянов от дистанция, вратарят Кьосевски успява изпод гредата да извади топката в корнер

Край на първата част – 0:0

Начало на второто полувреме

50 минута – нова възможност за Кайкут, но защитник на “Етър” избива

55 минута – след центриране от корнер Венци Василев стреля опасно с глава

след почивката Красимир Балъков пусна в игра всички останали играчи без Христо Иванов и Румен Руменов

жълти картони за Даниел Младенов и за Синиша Стеванович

71 минута – ГОООЛ!!! “Етър” повежда с гол на Стефан Неделчев след грешка в босненската защита – 1:0!

75 минута – Зец стреля с десния крак, но Денис Григич лови.

77 минута – Асим Зец изравнява за “Железничар” след асистенция на Убипарип – 1:1

Край на мача – 1:1