Отборът на “Етър” падна с 3:0 от елитния “Миньор” в контролния мач, игран на стадион “Ангел Кънчев” в Трявна. “Виолетовите” се противопоставиха главно през първото полувреме и можеха да стигнат до по-добър резултат, но разликата в класите определено пролича.

“Миньор” отдавна е с избистрен състав и играе с него вече пета контрола, докато целта пред треньорския щаб на “виолетовите” все още е да отсее футболистите, с които ще се работи през новото първенство.

Георги Тодоров започна с Цветомир Цанков на вратата, десен и ляв бек бяха съответно Гайдаров и Мариян Иванов, а новото бе в центъра на защитата, където действаха Мартин Сечков и Милчо Макенджиев. Пред тях в халфовата линия бяха също двама нови – Абочи Опон и Йордан Апостолов, както и капитанът Мариян Генов и Пламен Димиев, а атаката водеха Кънев и Джайеоба.

Още в 5-ата минута след центриране от корнер намиращият се на предна греда Стойчев от “Миньор” с глава откри за съперника – 1:0. “Етър” бързо създаде отлични шансове да изравни, но за жалост нападателите Кънев и Джайеоба не бяха концентрирани. В 7-ата минута Тихомир Кънев бе изведен съвсем сам пред вратата, но не нацели добре топката и пропусна гола. В 19-ата минута пък самият Кънев центрира отдясно, но този пък Дайо не уцели добре топката пред самата врата, тя отиде у Йордан Апостолов, който стреля в десния стълб.

Преди това обаче “Миньор” отново напомни за класата си, като бърз пробив на Брахими отдясно завърши с удар на В. Иванов, но защитник успя да избие в корнер. Кънев бе сменен още в средата на първата част от Васил Костов. Две възможности имаше и пред Мариян Генов. В 20-ата минута негов удар бе спасен от Чворович, който пък в течение на мача направи два “подаръка” на етърци, но те не успяха да се възползват. Чворович изчисти неудачно, топката попадна у Генов, но вратарят успя да се върне и да хване насочената във вратата топка.

След почивката на вратата влезе Венци Димитров, а в атака – Куаме Фидел. През вторите 45 минути обаче “Миньор” вече имаше подчертан превес. В 53-ата минута Марков изсипа топката точно под сглобката, но В. Димитров боксира. Две минути по-късно обаче Брахими бе оставен непокрит, веднага получи топката и стребя в долния ляв ъгъл на Димитров – 0:2.

В 60-ата минута към Димитров, Костов и Фидел се присъединиха и останалите 8 играчи от резервната скамейка – Лапантов, Ванков, Русев, Кямил, В. Илиев, Балъков, Петров и Ковачев. Още в следващата минута Чворович отново сгреши, като Георги Ковачев пресече паса му, напредна, но центрира много високо към очакващия топката Фидел. Малко след това Антоний Балъков вкара топката в мрежата, но бе маркирана засада.

До края положенията пред двете врати бяха малко, като за “Етър” се запомни един отличен рейд на Джихат Кямил, един страхотен удар на Велислав Илиев, а три минути преди края “Миньор” направи победата си класическа. Йорданов центрира отдясно и Рангелов с красив удар с глава бе точен за 3:0.

Така етърци до момента от четири проверки имат 2 победи и 2 загуби, което е без значение, защото в първите мачове идеята е отсяването на нужните футболисти и преценка на качествата на новите. С тази идея бе насрочена и петата контрола за днес срещу габровския “Янтра”. Очакванията са за мача в събота срещу “Нефтохимик” (Бургас) в Трявна треньорският щаб вече да работи с по-конкретен брой футболисти, от които да започне да избистря основния състав.

“Миньор” – “Етър” 3:0

Голмайстори: 1:0 Стойчев (5), 2:0 Брахими (55), 3:0 Рангелов (87)

“Миньор”: Чворович, Марков, Златков, Стойчев, Христов, Брахими, Кацимерски, Траянов, Тодоров, В. Иванов, Въндев (Славчев, Петков, Божиков, Аджов, Стоянов, Рангелов, Йорданов).

“Етър”: Цанков, Гайдаров, Макенджиев, Сечков, М. Иванов, Опон, Апостолов, Генов, Димиев, Кънев, Джайеоба (В. Димитров, Лапантов, Русев, Ванков, Кямил, В. Илиев, Балъков, Ковачев, Петров, Костов, Фидел).