10380543_757631714313300_4836438671686152202_o

Успешно бе гостуването на двете формации на “Етър” при юношите младша възраст и децата в Габрово, където гостуваха на местния “Чардафон”. Мачовете бяха от десетия кръг на първенството и се играха на изкуствения терен в Габрово.

Особено убедителна бе победата на децата (набор 2000/2001 година), които спечелиха с 6:3. При това в началото домакините на два пъти повеждаха в резултата.

Етърци имаха пълно надмощие и направиха куп пропуски, като топката срещна и гредата. В 17-ата минута обаче с далечен удар Мартин Димитров изведе “Чардафон” напред – 1:0, а в 26-ата Николай Стойков изравни за етърци с изключително изпълнение от пряк свободен удар в самия ъгъл. Малко след това обаче Янислав Тачев се разписа за 2:1 и се наложи “виолетовите” отново да бъдат догонващи в резултата. Пак Николай Стойков изравни в 39-ата минута майсторски от пряк совбоден удар, а после превесът на етърци бе пълен. Христо Кънчев след центриране отдясно от корнер и отбита топка вкара с добавка с глава за 2:3, а в 53-ата минута след хубава атака Мартин Нацкин покачи резултата. Не след дълго Октай Шабанов бе точен за 2:5, преди Мартин Димитров да върне още един гол за домакините. Христо Кънчев обаче в 64-ата минута оформи успеха на 3:6.

При юношите младша възраст също имаше много обрати в резултата, а мачът завърши наравно 3:3. Станислав Божков даде преднина на “Чардафон” в 5-ата минута и чак след още двайсет минути игра Денис Москов успя да изравни. Етърци набързо нанизаха още две попадения – в 42-ата минута Георги Денев и в 45-ата Христомир Дончев дадоха надежден аванс за 1:3. Габровци обаче намалиха в средата на второто полувреме чрез Ивелин Лалев, а в 74-ата минута Петко Петев измъкна ремито – 3:3.