Новият „Етър“ допусна първа загуба в контролите, след като във всичките си мачове досега имаше само победи без допуснат гол в мрежата си. „Виолетовите“ гостуваха на третия в последното първенство на „Б“ група „Раковски“, който е сателит на „Ботев“ (Пд).

Срещата бе гледана от председателя на Управителния съвет на великотърновския клуб Александър Нанков, колегата му общински съветник Николай Илчев, бившия старши треньор на „Етър 1924“ Цанко Цветанов, а на скамейката на домакините бе Калоян Чакъров, който е треньор на вратарите на „Раковски“.

Старши треньорът Сашо Ангелов започна с Венци Димитров на вратата. На десния фланг на отбраната постави Цецо Петров, на левия Николай Николаев, а двойка централни защитници бяха Росен Ванков и Мариян Иванов. В 38-ата минута обаче Ванков напусна принудително и бе заменен от Милен Савов, който застана отдясно, а Петров влезе в центъра на отбраната.

Като вътрешни халфове започнаха Благовест Ангелов и Илко Трифонов, като външни Мартин Николов и Димитър Байдаков, а в атака действаха Стефан Гинчев и Кадер Расимов.

Домакините имаха превес в началото, но без да застрашат сериозно Венци Димитров. Първият гол падна в 20-ата минута след грешка на етърци. Те сгрешиха при изнасянето на топката, съперникът ги хвана на контра, Цветан Павлов проби по фланга и след рикушет в крака на Ванков топката влетя в мрежата за 1:0.

Великотърновци имаха своите шансове в атака. Два-три опасни пробива направи Байдаков, Илко Трифонов стреля с глава над гредата, а Стефан Гинчев остана под топката след центриране от ъглов удар.

Добра възможност имаше и в 33-ата минута, когато защитник на “Раковски” подари топката на Кадер Расимов в наказателното поле, но той стреля слабо и спечели само корнер.

Двамата треньори направиха доста смени след почивката, като влязоха предимно млади момчета, включително и родени през 1996 г. За “Етър” в игра се появиха Стоян Марков, Светослав Караиванов, Бисер Стоянов, Стамен Тасев, Алиш Хаджимустафа и Николай Иванов. Последният можеше и да изравни при грешка на бранител, който му остави топката в пеналта, но Иванов не успя да вкара. В 75-ата минута Лъчезар Ангелов намери технично Иван Спасов и той с удар от въздуха покачи на 2:0, а в самия край Венци Димитров отрази силен шут на Божидар Васев.

„Имахме своите възможности. На смятам, че по-добре стана така, защото друг резултат на фона на показаното щеше да е заблуда за футболистите, не за мен. Продължавам да налагам младите и смятам, че това е пътят, защото такава е и тенденцията в българския футбол“, коментира след мача треньорът Сашо Ангелов.

В петък „Етър“ има поредна проверка срещу добър съперник – гостува на „Спаптак“ (Плевен), който неотдавна победи като гост с 3:2 „Локо“ (ГО).

„Етър“: В. Димитров, Петров, Ванков, М. Иванов, Николаев, Бл. Ангелов, Трифонов, М. Николов, Байдаков, Гинчев, Расимов (М. Савов, Ст. Марков, Караиванов, Б. Стоянов, Тасев, Хаджимустафа, Н. Иванов).