IMG_5444

Децата на “Етър”, набор 2003 година, останаха на крачка от медалите в държавните финали на Футбол 9, но с чудесното си представяне влязоха сред първите шест, което е изключителен успех.

Днес в последната си среща от групата възпитаниците на треньора Николай Катъров излязоха в решаващ мач срещу „Черноморец”, победата в който можеше да ги прати на финал за шампионската титла. Загубата пък означаваше мач за 5-6 място, а равенство 2:2 и повече – мач за бронзовите отличия.

„Етър” започна отлично и можеше да открие още в 8-ата минута, когато след пас на Христо Марков Николай Георгиев се размина с топката пред вратата. Още в следващата атака обаче етърци поведоха. Далечен прехвърлящ удар на Виктор Петров изненада вратаря на бургазлии – 1:0! Нов негов удар мина до гредата, а шут на Марков отляво бе спасен от вратаря. Постепенно „акулите” натиснаха и в 19-ата минута след грешка отзад централният нападател на „Черноморец” Георги Костов овладя топката и с диагонален удар изравни. Минута преди почивката отново Костов се освободи и технично вкара за 1:2.

IMG_5445

Виктор Петров получава поздрави за красивия си гол срещу “акулите”.

„Виолетовите” опитаха да променят нещата през втората част, когато играта бе двуостра. В 33-ата минута Виктор Петров можеше да вкара втори гол след чудесен пас отдясно, но би слабо и вратарят улови. Съперникът също имаше положения, но вратарят на етърци пази отлично, като извади и опасен удар под сглобката от фаул. Хубав пробив направи Иван Славов, но ударът му мина до гредата. Втори гол на етърци и 2:2 щеше да ги прати в мач за бронзовите медали и те го търсеха, но в последната минута при контра „Черноморец” оформи крайното 1:3.

Така „Етър” завърши трети в групата (втори е „Славия”, който разби със 17:0 „Бдин”) и стигна до мач за 5-6 място срещу „Аристон” (Русе). Двубоят е от 14 ч. в Плачковци. Попадането на „виолетовите” в топ 6 на България е най-големият успех на великотърновската футболна школа през последните 15 години.