IMG_8081

“Етър-64” победи “Шумен-98” с 38:22 (20:12) в поредния си мач от женското хандбално първенство на България.

Великотърновки наложиха тотално надмощие от началото на срещата и в 10-ата минута водеха с 8:4, в 20-ата резултатът бе 14:8, а почивката дойде при 20:12. След паузата домакините продължиха да развиват успеха си и в 40-ата минута разликата бе 28:14. Допълнителна атракция за публиката бе голът на вратарката Деси Николова. В 32-ата минута тя видя, че колежката й на другата врата е излязла напред и елегантно я прехвърли. След 45-ата минута Йонка Гечнчева остави в игра само девойките, които финализираха мача на 38:22.

„Силно представяне на целия отбор. Целта ни е да сме първи или втори в края на редовния сезон. Класирането минава през резултата от гостуването в Свиленград. Предстоят ни двубои със „Свиленград-ПУ” за купата и за първенство, отборът е готов, ще търсим пълен успех, колкото и да е трудно”, коментира Йонка Генчева.

„Етър-64 ”: Д. Николова 1, С. Богданова 5, Д. Иванова 3, Д. Коцева 5, Д. Кръстева 9, П. Кръстева 6, М. Павлова (М. Хараламбиева, Д. Здравкова, В. Маринова, Караманлиева 1, Ст. Динева, Д. Петрова 1, Ант. Симеонова 4, М. Йорданова 3).

Най-резултатни за “Етър-64” бяха Десислава Кръстева с 9 гола и Петя Кръстева с 6 гола. За шуменки Кристина Сабо реализира 9 попадения.

Отборът на “Свиленград-ПУ” спечели срещу “Бъки” в Габрово с 25:20 (11:10) в дербито на 12-ия кръг.