IMG_1349

След като в досегашните си домакинства (едно във В. Търново и три в Трявна) не бе допускал изобщо гол и имаше 4 победи с общо 11:0 голова разлика, „Етър” загуби шокиращо с 0:3 от „Бдин” в мач, в който инкасира два червени картона и две дузпи. Срещата се игра пред не повече от 50 зрители на стадион „Ангел Кънчев” в Трявна и започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите в Горни Лом.

За етърци отсъстваха контузените Иван Петков, Калоян Ангелов и Николай Петров. „Виолетовите” отново не заложиха на агресия и бързо пречупване на съперника, а на разигравания в половината на гостите. Единственото създадено опасно положение до средата на полувремето бе в 16-ата минута, когато Тодор Колев бе намерен напълно непокрит пред вратата от Стамен Ангелов, но не можа да нанесе завършващ удар.

Вместо това в 25-ата минута дойде и ситуацията, която реши мача. Тихомир Трифонов върна топката слабо към вратаря, нападател на „Бдин” я застигна и се сблъса в пеналта с Венци Димитров. Реферът Никола Петров (отново в мач на „Етър” ловешки и плевенски съдии и делегат и то точно преди дербито със „Спартак“) свири дузпа за гостите и червен картон на Димитров. Вратарят бурно оспори решението му, като твърдеше, че е играл за топката.

Наложи се освен В. Димитров, да напусне и Цонев, за да влезе резервният вратар Ивайло Петков. От бялата точка Соколов вкара за 0:1.

Това изнерви мача, а „болярите” се втурнаха да изравняват, като в 33-ата минута при меле пред вратата на „Бдин“ Байдаков стреля, но вратарят улови. Гостите се възползваха максимално от ситуацията и започнаха да лежат по терена. Така се стигна и до 35-ата минута, когато при поредното артистично строполяване в центъра на терена етърци тръгнаха да вдигат легналия съперник и стана меле, в което Тодор Колев не сдържа нервите си и получи червен картон.

„Етър” остана с девет човека, а В. Димитров и Колев пропускат и предстоящото дерби в Плевен. До почивката етърци опитаха с всички сили да атакуват, като остро центриране на Николаев бе избито с глава пред голлинията в корнер. В следващата атака Байдаков открадна топката от вратаря и върна към съотборник, чийто удар бе избит пред голлинията.

След почивката нормален футбол нямаше. Наложи се Байдаков да заиграе като централен нападател, но численият превес на гостите се оказа невъзможен за компенсиране. В 55-ата минута и Николаев бе сменен вероятно заради контузия, а гостите продължиха да лежат по терена и след всяко изкарване на техен играч на носилка той бодро се връщаше в игра.

Напред с много хъс тръгна да играе Илко Трифонов, но в намален състав силите на етърци свършиха, а и се видя, че опитни играчи като Стамен Ангелов и Анев още не са в оптимална физическа форма. „Бдин” започна да контраатакува опасно и в 60-ата минута Цветомир Тодоров пропусна сам срещу вратаря, а отново той десет минути по-късно излезе сам срещу Ивайло Петков, но той отлично спаси удара му.

IMG_1352

В последните 20 минути „Етър” с последни сили опита поне да изравни, като играчите вложиха много желание, но възможностите и силите не достигнаха. При опасно центриране на Илко Трифонов в пеналта не се намери кой да засече топката, а в края домакините пропуснаха две съвсем чисти положения. Удар на Борислав Иванов в ъгъла в 84-ата минута бе избит от вратаря, а малко след това Байдаков бе намерен съвсем сам срещу стража, но стреля в тялото му.

Напред тръгна да играе дори Тихомир Трифонов, а в края реферът даде само 4 минути добавено време въпреки многото влизания на носилката и липсата на футбол през втората част. В 92-ата минута за удар в ръката на Додуров съдията даде и втора дузпа за гостите, която Цветомир Тодоров превърна в 0:2 и всичко свърши, а в следващата атака с прехвърлящ удар „Бдин” вкара и трето попадение.

След последния си сигнал Никола Петров бе изпратен с бурни освирквания от 50-те зрители по трибуните, но е повече от сигурно, че на повечето стадиони в нашата „В” група при две дузпи и два червени картона за домакините съдийската бригада едва ли би си тръгнала безпрепятствено…

„Етър“: Венци Димитров, Димитър Цонев (26 Ивайло Петков), Илиян Трифонов, Мартин Николов, Радослав Анев, Стамен Ангелов, Тихомир Трифонов, Цветан Петров (68 Борислав Иванов), Тодор Колев, Николаев (55 Додуров), Байдаков.