IMG_6541

Най-убедителната си победа досега в първенството взе дублиращият отбор на „Етър” в първия си официален мач, игран на стадион „Ивайло”. Възпитаниците на треньора Марин Стефанов разгромиха с 6:1 „Лато” (Алеково) и продължават да водят в класирането с пълен актив от 12 точки и 20:4 голова разлика.

Началото бе много силно и донесе два бързи гола на Димитър Байдаков. Още в 4-ата минута той получи центриране отдясно и се разписа с удар до гредата за 1:0. Пробив на Кристиян Кънчев в 9-ата минута завърши с пас към Димитър  Митев, който пусна на празна врата за Байдаков за 2:0. Малко след това Стивън Манолов стреля с красива задна ножица, но вратарят на „Лато” Иван Николов спаси.

После обаче етърци намалиха темпото и опитният тим на гостите, в чиито редове са опитни футболисти като Светослав Бърканичков, Иван Лесев, бившите етърци Николай Иванов и Мартин Иванов, намали резултата. След центриране отляво Иван Лесев бе оставен непокрит в пеналта и с глава вкара за 2:1.

IMG_6539

Веднага след почивката „виолетовите” вдигнаха оборотите и головете заваляха. В 46-ата минута Стивън Манолов бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която Юлиян Райков превърна в 3:1. Само след три минути при центриране от корнер и отбита топка Кристиян Кънчев покачи на 4:1.

5:1 направи резервата Кристиян Иванов с глава в 64-ата минута след поредното центриране от корнер. Краното 6:1 бе фиксирано от друга резерва – Матьо Гагов, който получи топката от Байдаков след бърза контра.

В следващия кръг на 6 октомври от 16:00 ч. етърци гостуват на „Удар” (Бяла черква).

„Етър”: Иван Георгиев, Юлиян Райков, Димитър Цонев, Велизар Тонков, Теодосий Райков, Десислав Пенев, Борислав Марков, Стивън Манолов, Кристиян Кънчев, Димитър Байдаков, Димитър Митев (Кристиян Иванов, Антониян Харалампиев, Марио Балъков, Матьо Гагов, Емил Спасов).