Контролна среща

31 юли 2020 г., ст. “Трейс Арена”, Стара Загора

Начало на мача

“Етър”: Христо Иванов, Георги Купенов, Иван Скерлев, Пламен Крачунов, Иван Михайлов, Антон Огнянов, Яни Пехливанов, Дани Пехливанов, Божидар Кацаров, Валентин Йосков, Милчо Ангелов

8 минута – дузпа за пловдивчани за нарушение срещу Вутов в наказателното поле

9 минута – Тодор Неделев бележи от бялата точка, като праща топката в обратната страна на Христо Иванов – 1:0 за “Ботев”

14 минута – “Етър” пропуска да изравни. Бърза атака на етърци извежда Милчо Ангелов на добра позиция, той финтира Бандаловски и стреля от 20 метра, но топката минава на сантиметри покрай гредата

20 минута – без промяна в резултата

22 минута – атака на “Ботев” с едно докосване завършва с извеждащо подаване на Илиев към Цикарски, който остава очи в очи с Христо Иванов, но стреля в тялото му

двуостър и равностоен мач

29 минута – “Етър” отново пропуска да изравни, след като вратарят Георгиев спасява опасен удар отблизо на Милчо Ангелов

36 минута – Атанас Илиев от “Ботев” е изведен от Неделев, но стреля покрай вратата

44 минута – още една възможност за “Етър”: Бандаловски връща рисковано топката към Янко Георгиев, който се опитва да избие топката, тя рикошира в тялото на нападател и минава над вратата.

Силни минути на етърци – нова опасна атака отляво завършва с удар на Антон Огнянов към горния ляв ъгъл на вратата на “Ботев”, но след лек рикошет топката излиза в корнер.

Край на първата част

Начало на втората част

В игра влиза Кольо Станев

51 минута – първата опасност отново е дело на “виолетовите” – Йосков отляво намира Милчо Ангелов, но от десетина метра той не успява да изравни

55 минута – нов пропуск за “Етър”. Силен удар на Дани Пехливанов минава на метър от вратата на Аргилашки

58 минута – Атанас Илиев стреля технично, но встрани от вратата

треньорът на “Ботев” пусна в игра почти изцяло нов състав начело с капитана Балтанов

65 минута – съперникът пропуска добра възможност: Шоколаров извежда Кристиян Добрев, който стреля от 15 метра от движение, но вратарят на “Етър” спасява

78 минута – Иван Василев бележи второ попадение за пловдивчани – 2:0. След центриране на Шоколаров от фаул той надскача защитата и праща топката в мрежата.

88 минута – капитанът Лъчезар Балтанов с  удар от 22 метра прави преднината на “Ботев” класическа.