IMG_4618

ЖФК “Болярки” завърши само 0:0 срещу “Севлиево лейдис” в мача от 18-ия кръг при жените, игран в с. Ресен. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов могат да се сърдят само на себе си, че не спечелиха победата.

Превъзходството им бе тотално, но за 90-те минути гол така и не падна.
Още в 8-ата минута Мирела Моева премина три съпернички и стреля край вратаря, но защитничка успя да изчисти пред голлинията. Последваха две излизания на Лора Петрова на чиста позиция, завършили с неточни удари, а в останалите атаки не се получи извеждащият пас.

След почивката мачът бе само на една врата. Недрет Заструг пропиля пас на Лора Петрова, като би в аут. После удар на Моева бе спрян пред голлинията от бранителка. Между 75-ата и 85-ата минути Лора Петрова три пъти излиза сама срещу вратарката на севлиевки и три пъти пропусна. Станимира Матарова отрази и изстрел на Мирела Йорданова, а след нейна намеса при удар на Теодора Йорданова отбитата топка срещна напречната греда.

Това отдалечи великотърновки от третото място, след като конкурентът им “Екомет 90” (Пд) сензационно би с 1:0 шампиона НСА.

“Болярки”: Калчева, Новакова, Иванова, Андреева, Владимирова, Заструг (89 Стоянова), Т. Йорданова, Георгиева, Петрова, Д. Георгиева (57 М. Йорданова), Моева.