сн. beroe.eu

Свищовският “Академик” гостува на елитния “Берое” и направи отличен мач, като падна само с 1:0 и дори запази шансове за реванша на 24 ноември у дома. Едиственият гол падна от спорна дузпа за домакините в 72-ата минута.

Срещата потвърди кризата, в която са изпаднали беройци, а част от феновете им дори бойкотираха мача. В 7-ата минута бившият етърец Мартин Райнов центрира отлично на главата на Родолфо, който отблизо би в ръцете на вратаря Йончев. После Елио Мартинс от 28 метра стреля в главата на играч на Академик и топката попадна в ръцете на вратаря. В 26-ата минута след страхотен удар на Мартин Райнов от двадесетина метра топката мина на педя от вратата. Най-много изнерви публиката Родолфо, който опропасти няколко добри паса на съиграчите си, а негов удар профуча и до гредата.

“Студентите” се бранеха организирано, като поглеждаха и напред. В 40-ата минута при една бърза контраатака Радосвет Чанов стреля, но топката мина встрани от вратата.

Малко след почивката удар на Педро Еуженио по земя топката се чукна обаче в десния страничен стълб и излезе в аут.

Нови удари на Родолфо и на Мартинс или минаваха край вратата, или попадаха в ръцете на Руслан Йончев. Мачът вървеше към 0:0, когато в 72-ата минута след изпълнен от “Берое” фаул топката срещна ръката на играч на “Академик”, който бе в стената и реферът отсъди дузпа. Елио Мартинс се нагърби с изпълнението и реализира.

В 79-ата минута след удар с глава на Иво Иванов, Руслан Йончев се намеси страхотно и спаси отбора си от втори гол.

“Академик” тръгна напред и изстрел на Чанов профуча на 2 метра над вратата на домакините, а в 87-ата минута Борислав Борисов стреля от пряк свободен удар, но топката мина на метър над вратата и излезе в аут. Еуженио изпълни пряк свободен удар в 90-ата минута пък прати топката в страничния стълб на гостите. Така интригата за реванша бе запазена.

“Академик”: Йончев, Бънов, Ганев, Ангелов, Димитров, Д. Петров (91 Александров), Цветков, Михайлов, Тодоров (67 Борисов), Методиев (55 Тафраджийски), Чанов.

Източник: beroe.eu