IMG_3440

Победата с 2:0 бе най-малкото, което свищовският „Академик“ можеше да вземе от домакинството си срещу „Ботев“ (Козлодуй). „Студентите“ вкараха и двата си гола преди почивката, а след нея направиха куп пропуски. Добрите игри на тима обаче завръщат публиката на стадиона и в събота над 450 души наблюдаваха мача.

„Академик“ поведе още в началото. Калоян Каролев центрира и младият Лилян Маринов стреля в гредата, а отскочилата топка попадна у Десислав Русев, който я довкара за 1:0.

За свищовлии липсваха наказаните Боби Борисов и Красен Каравелов, но това не се отрази много. Гостите се бяха окопали пред вратата си и се бранеха с десет души. Добрите атаки продължиха, но нов гол падна чак в 45-ата минута. Лилян Маринов бе намерен отляво от Тодор Тодоров и шутира неспасяемо с левия крак – 2:0.

През втората част надмощието продължи, но донесе само пропуски. Последователно на голови позиции излизаха Десислав Русев, Тошко Тодоров, Иво Соколов, но топката не навести за трети път козлодуйската врата. Цветомир Генов пък от пряк свободен удар нацели напречната греда.

Най-интересното за гостите бе, че в редовете им играха двама франзуци – Люк Танку и Ив Мерлин, вторият от които имаше една от малкото възможности за гол пред гостите, но не успя.

Победата върна „Академик“ в първата половина на таблицата, а в събота предстои интересно областно дерби срещу „Етър“. Мачът бе изтеглен с ден по-рано от останалите заради предстоящото му пряко предаване от Канал 3.

„Академик“: Пантев, В. Георгиев, Ганев, Каролев, Ангелов, Ив. Тодоров, Маринов (84 Кр. Димитров), Русев, Генов, Тодоров, Денчев (65 Соколов).