IMG_8020

На 11 януари стартира поредното издание на традиционния зимен турнир по футбол на малки врати в Двореца на културата и спорта “Васил Левски”. Засега 29 отбора са подали заявка за участие в надпреварата, съобщи секретарят на Зоналния съвет на БФС Игор Бакьов.

Жребият за предварителните групи ще бъде теглен днес следобед от 16:00 ч. в залата за пресконференции на спортната зала. Ако до изтичане на крайния срок за записване не са подадени нови заявки, при жребият отборите ще бъдат разпределени в шест групи по 4 и една от пет тима, заявиха от ЗС на БФС.

Напред ще продължат първите два тима от шестте групи и първите три от тази с пет състава. По регламент на терена имат право да бъдат пет полеви футболиста и един вратар. Мачовете са от по две полувремена от по двайсет минути, с почивка от десет минути.

Отново ред любопитни имена на отбори създават допълнителна атракция в турнира. Определено сред най-изобретателните автори на идеи са “кръстниците” на отбори като “Видимо доволни”, “Няма смисъл”, “Продължаваме напред”, “Аутсайдерите”, “Палавници” и други. Със свой отбор отново ще участва и “Фен клуб “Етър”. По традиция доста фирми също ще имат свои представителни тимове, включват се отбори от Ресен, Драганово, Елена и Севлиево.

Очаква се финалните мачове за 3-4 и за 1-2 място и съответно награждаването в турнира да бъдат на 5 февруари.