DSC00921
19-годишните девойки на ХК „Етър 64” спечелиха своята група от шампионата на страната в тази възраст. В Сливница се проведе последния кръг от редовния сезон. “Виолетовите” надиграха с 28:18 отбора на „Панагюрище” и с 30:9 домакините от “Ники спорт”. В кръга не се включи тимът на „Бъки” (Габрово), а голмайстор стана Данислава Петрова от етърки.

Така великотърновки завършиха на първо място с актив от 14 точки, следвани от габровки с 12, “Ники спорт” с 6 т. и “Панагюрище”. Финалите на първенство са насрочени за 26 и 27 април в зала „Орловец” в Габрово.

Треньорката на великотърновки Йонка Генчева коментира, че според специалистите се наблюдава голямо израстване сред момичетата и е оптимист за представянето им в директната битка за медалите. Още повече, че в Сливница част от хандбалистките са играли със здравословни проблеми. Тя специално благодари за подкрепата на Иван Калчев, който винаги е до отбора.

За „виолетовите” в Сливница играха: М. Хараламбиева, Д. Здравкова, В. Маринова, Кр. Караманлиева, Ст. Динева, Д. Петрова, Ант. Симеонова, М. Йорданова , С. Ангелова, Р. Димкова, Вл. Кръстева.

За втора поред година ваканционно селище „Албена” ще бъде домакин на държавните първенства по плажен хандбал, съобщиха от федерацията. В рамките на четири дни през юни ще бъдат определени шампионите при младежите, девойките, мъжете и жените. Точните дати на провеждането на състезанията ще станат известни на заседание на Управителния съвет на БФХ на 15 март.

През миналата година над 450 състезатели от над 40 отбора, сътвориха интересни и емоционални срещи на един от най-красивите плажове в Европа. Хиляди зрители станаха свидетели и аплодираха майсторските изпълнения на най-добрите ни състезатели по плажен хандбал.